02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Protez Saç Bakımındaki Zorluklar

Protez Saç Bakımındaki Zorluklar

Doğal saçların bakımında olduğu gibi protez saçların bakımında da karışılacağınız bazı zorluklar olabilmektedir. Bakımı yapmanın saçların uzun süre kullanımı için önemini düşünerek, düzenli şekilde bakım yapmaya dikkat edin. Bu sayede protez saçlarınızı aynı doğal görünümü ile uzun zaman kullanabilirsiniz.

1- Düzenli Saç Bakımı

Saç bakımının düzenli olması önemli. Protez Saç işlemi sırasında kullanılan yapı malzemelerinin zaman içerisinde yenilenmesi gerekebilir. Bu bakım için saç merkezlerini tercih edebilirsiniz. Ancak kendinizin de son derece kolay şekilde yapabileceğiniz bir bakım olduğunu söyleyebiliriz. Zor olan kısmı, bu bakımı düzenli ve biraz daha nazik şekilde yapmanızdır. Bunun haricinde herhangi bir zorluğu bulunmamaktadır.

2- Yapıştırıcı ve Solüsyonların Kullanılması

Protez Saçların yapımında kullanılan en önemli malzemelerden biride kaliteli yapıştırıcı ve solüsyonlardır. Belli aralıklardan sonra bu yapıştırıcı ve solüsyonların yenilenmesi gerekebilir. Önemli olan kısım ise Protez Saç bakımınızı ne kadar aralıklarda ve nasıl yaptığınızdır. Çünkü bu iki unsur sayesinde solüsyon ve yapıştırıcılarında bakım/ yenilenme süresi değişkenlik göstermektedir.

3- Saçların Temizliği

Protez saçların temizliğini doğal saçlarınızda ki bakım sıklığında yapabilirsiniz. Saçlarınızın dış etkenlerden kirlenmesi olağan bir durumdur. Bunun için mutlaka temizliğin doğru şekilde ve düzenli yapılması gerekir. Düzenli bir temizlik ile saçlarınızın kullanımı uzun sürelere çıkarabilirsiniz. Ancak temizlik yapışkan özelliğinin yitirilmesine de neden olabilir. Bu sebeple mutlaka saçların temizliğinin yapılması, ardından da yapıştırıcı özelliğinin kontrol edilmesi gerekir.

4- Kozmetik Ürünlerin Kullanılması

Saçlarınız için kullandığınız kozmetik ürünleri protez saç bakımı ürünleri adı altında sunulan ürünlerle birlikte kullanabilirsiniz. Baktığınızda kozmetik ürünlerin kullanımı ile saçlarınızın doğal – parlak görünümünü sürdürdüğünü göreceksiniz. Bakım yapmak için sunulan çok sayıda kozmetik ürünlerinden birini kullanabilirsiniz.

Protez saç bakımı için yukarıda verilen detayları mutlaka dikkate alın. Sorun yaşamadan kullanacağınız bakım ürünleri ile protez saçların da olduğundan çok daha uzun süre kullanılmasının mümkün olduğunu bilmelisiniz. Uzmanlardan bilgi alarak, protez saç kullanımını detaylı öğrenebilirsiniz.

Protez Saç Bakımındaki Zorluklar

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz