02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Protez Saçın Ömrü Ne Kadardır?

Protez Saçın Ömrü Ne Kadardır?

<h4>Protez Saçın Ömrü Ne Kadardır</h4>

Saçlarda protez ekleme kullanan kişiler  gerçek kök olmaması nedeniyle rutin bakım ve yenileme yapmak durumundadır. İyi bakım saç protezi ömrünü uzatabilir.

 <h4>Saç Protezi Kaç Seneye Kadar Kullanılabilir?</h4>

Saç protezi ömrü, birçok etkene göre değişebilir. Öncelikle  kaliteli bir protez kullanım ömrünü uzatır. Kötü bir protez en geç bir sene kullanım ömrüne sahipken iyi bir protez de iki seneye kadar kullanılabilir. Ancak fazla tercih edilmeyen, kalın düğümle kullanılan belli olan protez saçlar 3 seneye kadar kullanılabilir. Doğal görüntü artarken ürün hassasiyeti çoğalabilir. Tabi bakım olması, rutin temizlenmesi gibi konular son derece önemlidir.

<h4>Saç Protezinin Ömrünü Uzatmak İçin Ne Yapmalı</h4>

 Saç protezinin ömrünü uzatmak için dayanıklılığı artıran ürünler kullanılmalı, zararlı maddelerden kaçınmalıdır. Örneğin doğal saça zarar veren her şeyi protezden de uzak tutmalısınız. Şekillendiriciler, yükske ısı ve fön makinesi, aşırı sıcak suda yıkama gibi maddeler bu kapsamda belirtilebilir. Şampuan kullanırken de proteze özel şampuan ya da bitkisel şampuan türleri kullanılmalıdır. Bakım yaparken ayrıca kullanılan ürünlerin kaliteli olması gerekir.

<h4>Nasıl Uygulanır</h4>

Saç protezi yapılışı  sıralama halinde belirtilirse:

  • Güvenilir ve deneyimli bir merkez bulmak öncelikle kritik bir konudur. Hijyenik bir ortam olması gereklidir.
  • Zemin hazırlığı sonrasında ölçülendirme işlemi yapılır. Bu işlemlerden en iyi sonucu almak için hatasız bir ölçü olması şarttır. Çünkü saç tasarımı doğrudan dikkat çeken bir bölümdür. Ölçü yapılırken kafatası özellikleri, simetrik açıdan  nasıl bir kullanım olacağı, saç rengi, kalınlık incelik gibi detaylar değerlendirmelidir.
  • Diğer aşamada ölçülemeye bağlı olarak yerleştirme işlemi gerçekleşir. Bu aşamanın başarılı olması için en kritik konu ölçüleme işlemidir. Özel olarak protez saç uygulaması kapsamında üretilen medikal solüsyonlar, sabitleyiciler saç olmayan alana yerleştirilir.
  • Yerleşim bitmesi sonrasında tasarım bölümüne geçilir. Bu aşamada, yüz yapısına uygun biçimde kesim ya da şekillendirme yapılmaktadır. Kişinin protez saçı kendi saçı gibi kullanması için gereken ayrıntılar bu bölümde gerçekleşir.
  • En son genel kontroller yapılır ve işlem gören kişiye bakımla ilgili konularda bilgi verilir.

<h4>Protez Saçın Artıları Neler</h4>

Protez saçın avantajı, kişiden kişiye göre değişmekle beraber bir  bölümü saçlı bir bölümü kel olan kişilerde genel görüntüde estetik görüntü elde edilmesi ve bu nedenle ruhsal rahatlama sağlanması söz konusudur. Bazı kişiler özellikle kel olmayı tercih de edebilir, ancak açık dökülen bölümü kapatmak için çözüm aramak genel eğilimdir. Ayrıca bu uygulama saç ekimi işlemlerine göre daha acısız bir ve kısa bir sürede tamamlanan bir işlemdir. Ameliyata gerek kalmaz, ayrıca 12 yaşından büyük herkese uygulanabilir. Yaş cinsiyet gibi sınırlamalar yoktur.

<h4>Saç Protezi İçin Detaylar</h4>

Saç protezi yaptırmak isteyen kişilerin cilt sorunu olmaması gerekir. örneğin açık bölgede yoğun sivilce, alerji, egzama mantar gibi sorunlar varsa işlem olmaz.

  • Protez saç , hiçbir kısıtlamaya neden olmaz. Sosyal hayat, günlük aktiviteler olduğu gibi devam edebilir. Deniz ya da havuza rahatlıkla girilebilir. Ancak üretilen protezin kalite standartlarına uygun şekilde hazırlanması gerekir.
  • Hava ve su geçirgenliği yüksek olan saç protezleri, cildini bu şekilde rahatlatabilir. Kişiye özel uygulamalara daha fazla önem vermek gerekir.
  • Solüsyon ve bantlar onaylı olmazsa sağlık açısından sorunlar yaratabilir
  • Protez saçlar canlı saçlar gibi uzamadığı için yani yenilenmediğinden kırık ve çatallı görüntü olabilir. Ayrıca saçların bir bölümü uzarken protez olan kısım da uzamadığından asimetrik bir görünüm oluşabilir. Yani belli aralıklarla dengeyi sağlamak üzere kestirebilirsiniz.
Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz