02122962626
  Randevu

Alternatif Saç Ekimi Yöntemi Biofibre Saç Ekimi Hakkında Merak Edilenler

Alternatif Saç Ekimi Yöntemi Biofibre Saç Ekimi Hakkında Merak Edilenler

Doğal saç ekimi yöntemine alternatif olarak sunulan Biofibre saç ekimi yönteminin farkı kullanılan saçların sentetik olmasıdır. Sentetik liflerin kafa derisine gömülmesi ile yapılan bir işlemdir. Sentetik özel ürünün adı Biofibredir. Biofibre sentetik saçlar tek tek özel iğnesi ile kafa derisinin altına yerleştirilir. Biofibre sentetik saçlar doğal saç gibi görünen ama doğa olmayan saçlardır. Bu nedenle doğal saç gibi kullanılabilse de bazı işlemlere tabi tutulamaz.

Suni yani yapay olarak da adlandırabileceğimiz Biofibre saç ekimi doğal seç ekimine alternatif sunan bir saç ekim yöntemidir. Özellikle vücudunda doğal saç ekimi için kıl kökü alınacak bölge olamayanlar için önemli bir alternatiftir. Biofibre saç ekiminden sonra yerleştirilen saç lifleri çekilmedikçe ya da sert işlem görmedikçe çıkmaz. Tıpkı doğal saç gibi görünür ve doğal saç gibi kullanılabilir.

Alternatif Saç Ekimi Yöntemi Biofibre Saç Ekimi Hakkında Merak Edilenler

Protez Saç Kullanan Ünlüler

 Ekimden Sonra Biofibre Saç Gerçek Saç Gibi Kullanılabilir Mi?

Biofibre saç ekimi yapıldıktan sonra sentetik saç deri altına yerleşmiş olur. Tıpkı doğal saç gibi kullanılabilir saç yapısı sağlanır. Yıkanma ve taranma gibi doğal saç işlemleri uygulanabilir. Ancak boyama ya da fön gibi işlemler önerilmez. Sentetik saç olduğundan kimyasala bulaştırılmamalıdır. Kuaför işlemleri de bu saç için önerilmemektedir.

Biofibre saç ekimi ile ekilen saçlar uzamaz çünkü gerçek kıl kökü ile ekilmemiştir. Aşırı su-ıcak hava gibi olumsuz dış etkenlerden korunmalıdır. Biofibre saç ekimi ile ekilen saç saç gibi görünür ancak saç gibi şekil verilemeyen bir yapıdadır. Sıcak hava verildiğinde saç yapısı bozulabilir. Bazı ekimlerde derinin sentetik saçı kabul etmeme gibi bir durumu da olabilir. Nadir yaşanan bir durumdur ancak bilmekte fayda vardır.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz