02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Ameliyatsız Protez Saç İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Ameliyatsız Protez Saç İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Protez saç kullanmak isteyenlerin ameliyatsız protez saç işlemleri nasıl yapılmaktadır sorusu sorması olağan. Aşağıda verilen bilgilerden yapım aşaması hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ameliyatsız protez saç yapımı ile hem kadınların hem de erkeklerin istediği saç görünümüne kavuşması mümkün olacaktır.

1- Saç Ölçüsünün Alınması

Öncelikle saçlarınızın yapımı, saç ölçünüzün alınması ile başlar. Başınızda hangi alandan itibaren seyrekleşme varsa, direkt olarak o alandan başlayarak ölçülendirme yapılır. Bu aşama protez saçın doğal gözükmesi açısından son derece önemlidir. Ölçülendirmenin doğru yapılıyor olmasına dikkat edilmelidir.

2- Protez Saçların Yapılması

Alınan ölçüler üzerinden saçlarınızın yapımı gerçekleşir. Sizin saç tipinize uygun olacak şekilde oluşturulur. Renk ve biçim açısından herhangi bir fark olmamasına dikkat edilir. Saçlarınızın yapım aşamasının tamamlanmasının ardından son aşamaya geçebilirsiniz. Protez saçlar nasıl yapılıyor sorusuna verilen cevap üzerinden, bu hususta merak ettiklerinizin cevaplanmasını sağlıyoruz.

3- Protez Saçların Yerleştirilmesi

Ölçünün alınıp, saçlarınızın hazırlanmasının ardından protezlerin seyrek olan alanlara yerleştirilmesi aşamasına geçeceksiniz. Bu aşamada alanında uzman olan kişilerin saçlarınızın boş alanlarını doldurması söz konusudur. Acısız bir şekilde saçınızda boşluklar kapatılır.

4- Protez Saç Kullanım Süresi

İşlem tamamlandıktan sonra ne kadar süre kullanabilecek olduğunuzu merak edeceksiniz. Profesyonel şekilde yapılmış olan protez saçların kullanım süresi son derece avantajlıdır. Eğer saçlarınızı korursanız, 1.5 yıla kadar kullanmanız mümkündür.

5- Protez Saç Bakımı

Saçlarınızın protez saçlar ile çoğaltılması ya da direkt olarak boş olan alanların protez saç ile doldurulması bakım gerektirir. Bakımı, doğal saçlarınız için uyguladığınız temizlik ve bakım ürünleri ile yapabilirsiniz. Protez saç bakımı nasıl olmalıdır sorusuna, ayrıca verilecek olan bir yanıt yoktur. Düzeli bakım yeterlidir.

 

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz