02122962626
  Randevu

Blog

Blog Yazılarımız
Çarşamba Eylül 6th, 2017Yorum Yok

Protez Saç Nedir ?

Farklı yaş gruplarından pek çok insan, genetik faktör, stres, yaş, hastalık ve çeşitli dış etkenler dolayısıyla saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıya gelir. Saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıya gelen birçok insan bu durumdan psikolojik ve sosyal anlamda olumsuz etkilenmektedir. Saç kaybı sorununa pratik bir çözüm olarak geliştirilen protez saç da, ameliyatsız ve ağrısız şekilde uygulanan bir yöntemdir.

Yorum Yok

Protez Saçın Avantajları

Neohair Saç Protezi, sadece doğal ve kullanışlı olmakla kalmayıp aynı zamanda sağlık açısından da tamamen güvenilirdir. Her şeyden önce alternatif saç kazandırma yöntemlerinin aksine, tek seansta kesin sonuç vermektedir. Üstelik, saç kaybı çözümünde kullanılan çeşitli uygulama ve tedavilerin yan etkileri çok daha büyük sorunlara yol açabilmektedir. Ancak Neohair Saç Protez Merkezinde uygulanan protez saçlar tamamen doğal bileşenlerden elde edilmesi ve uygulanışında medikal bir süreç bulundurmaması sebebiyle hiçbir yan etki veya risk barındırmaz. Yine aynı nedenlerden dolayı kesin sonuç vererek dilediğiniz saçlara sahip olmanızı sağlar. Üstelik küçük çocuklar ve kafa derisinde ciddi egzama problemi yaşayanlar hariç protez saç uygulamasını yaptırmanız için cinsiyetinizin veya yaşınızın bir önemi bulunmamaktadır.
Uzmanlarımız tarafından profesyonelce gerçekleştirilerek kafa derisine uygulanan Neohair Saç Protezi, kaybettiğiniz saçlarınızın doğal görevini görerek aşırı sıcak ve soğuk havalarda kafa derinizi koruyarak sağlıklı kalmasını sağlarken, saçlarını kaybetmiş ve sinüzit problemi yaşayan kişiler için protez saçların kafa derisini sıcak tutması sayesinde ağrılarının hafiflemesine de yardımcı olur.
Neohair Saç Protezi, aynı zamanda dökülen saçlarınızla beraber kaybettiğiniz özgüveninizi de size geri kazandırarak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Kaç yaşında olursanız olun, çeşitli nedenlerden dolayı yaşadığınız saç dökülmesi ve seyrelmesi, kendinizi çirkin görmenize, sosyal yaşamda özgüveninizi kaybetmenize ve psikolojik olarak olumsuz etkilenmenize neden olabilir. Kimi insanlar için ise kellik ve saç dökülmesi problemleri başlı başına birer depresyon sebebi haline gelebilmektedir. Protez saç uygulaması sonucu elde edilen doğal yapılı saçlar, bireylerin görüntülerinden memnun kalmalarını sağlayarak özgüvenlerini yeniden kazanmalarında büyük rol oynarken, daha pozitif ve dışa dönük olmalarında da etkili rol oynamaktadır.

Yorum Yok

Protez Saç Uygulaması Nasıl Yapılır

Neohair Saç Protez Merkezine başvurduğunuzda öncelikli olarak saçınız ve saç kaybı probleminiz uzmanlarımız tarafından teşhis edilir. Saçlarınızda sorunlu bölge veya bölgeler belirlenir, saç yapınızın profesyonel bir şekilde analizi yapılır. Gereken saptamaların yapılmasının ardından uygulanacak saç protezinin yapısını oluşturmak adına saç teli örneğiniz uzman ekibimiz tarafından alınır ve incelenir. Yüz hatlarınız, alın ve kafa yapınız ile yaşınız göz önünde bulundurularak ölçümlendirme olarak adlandırılan süreç içerisinde saç yoğunluğunuzun analizi yapılır ve sorunlu bölgenin biyometrik ölçümlendirilmesi gerçekleştirilir. Profesyonel ekibimiz tarafından büyük bir titizlikle gerçekleştirilen bu işlemde saç tellerinizin dalga boyu, kalınlığı, sıklığı gibi özellikler derinlemesine incelemeden geçer. Bu incelemelerin verileriyle yüz hatlarınıza, yaşınıza, alın, saç ve kafa yapınıza en uygun tasarım elde edilir. Bu örnekler ve tasarım, protez saçınızın hazırlanması için Nano Saç Protezi Teknolojisi kullanılan tam donanımlı laboratuvarlarımıza teslim edilir. Bu laboratuvarlarda Neohair Saç Protezi’niz özenle hazırlanır. Bu işlemlerin sonucunda kusursuz ve size en uygun saçın üretilmesi için doğru bir ölçümlendirme yapılması esastır. Neohair Saç Protez Merkezimizde, saç proteziniz hazır olduktan sonra uzmanlarımız tarafından büyük bir titizlik ve özenle sorunlu bölgeye uygulanır. Uygulama maddesi, kafa derinizin nefes almasına engel olmaz ve uygulama sağlık açısından hiçbir riski barındırmaz. Protez saçın kafa derisine uygulanmasının ardından tasarım aşamasının da sonlanmasıyla Neohair Saç Protezi uygulaması tamamlanır. Tasarım aşaması, uygulanan protez saçın, yüz şeklinize, alın yapınıza ve yaşınıza uygun olacak şekilde ve sizlerin isteği doğrultusunda kesiminin yapılması ile sonlanır. Bu işlem, uzman saç tasarımcılarımız tarafından elde edeceğiniz görüntünün doğal olacağı şekilde yapılmaktadır. Tüm bu aşamaların sonunda doğal saçlarınızı aratmayan ve eskisinden ayırt edilemeyen saçlara pratik ve rahat bir şekilde kavuşmuş olursunuz.

Yorum Yok

Kemoterapi ve Protez

Kanser günümüzde her 3 kişiden 1’inde görülebilen çağımızın yaygın hastalıklarından biridir. Kansere yakalanan kişilerin büyük çoğunluğu kemoterapi sürecine maruz kalmaktadır. Kemoterapi sürecinde alınan ilaçların saç dökülmesi ve saç kaybındaki etkisi büyüktür, bu yüzden kadın ve erkek hastalarda kemoterapi süreci sonrasında görülebilecek sorunların başında saç dökülmesi ve saç kaybı gelmektedir. Ancak tedavi sürecinde saç kaybı ve dökülmesinin yaşanıp yaşanmaması kullanılan ilacın türüne ve doz miktarına bağlıdır. Kemoterapi ilaçları kullanılan doza bağlı olarak saç kaybına neden olabildiği gibi saçların eski gücünü kaybedip dökülmesine de yol açmaktadır.

Kemoterapi sürecinde kaybedilen saçların uzaması 6-12 ay gibi bir süre sonra gerçekleşmektedir. Tedavi sürecinde ve sonrasında saç kaybı ile ilgili görünüşünde oluşacak değişimi kimi hastalar kabullenmemekte ve bu da süreci psikolojik olarak etkilemektedir. Bu durumu engellemek için en iyi çözüm oluşacak saç kaybına yönelik bir plan yapmış olmaktır. Neohair Saç Protezi, kemoterapi sürecinde ve sonrasında saç kaybı yaşayan müşterilerimize ameliyatsız ve ağrısız yöntemler sunmaktadır.

Yorum Yok

Garantili Protez Saç

Neohair Saç Protez Merkezi’miz Amerika’nın önde gelen saç protez şirketlerinden Nano-Tech şirketi ile anlaşmalıdır. Neohair Saç Protez Merkezi’mizde kullanılan saç bakım ürünleri yurt dışında güvenin kanıtı, Pro-Gen gibi dünyaca bilinen merkezlerden ithal edilmektedir. Protez saç uygulamasında kullandığımız ürünler özel laboratuarlarda test edilip onaylanmıştır. Tüm ürünlerimiz kalite tescillidir, sağlığınıza zarar verecek hiçbir etki barındırmamaktadır.

Neohair, protez saç uygulamalarında sizlere garanti sunar, bünyesinde barındırdığı profesyonel ekip ile garantili protez saç uygulama sürecinin öncesinde ve sonrasında daima yanınızdadır.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz