02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Baş Belası Saç Kırıklıkları

Baş Belası Saç Kırıklıkları

Saçların yegane düşmanlarından biri olan saç kırıkları yakından bakıldığı taktirde ne kadar kötü göründüğü aşikar olan bir saç sorunu. Sadece yakından bakılması değil uzaktan bile saçlara ne kadar donuk ve sönük bir görüntü katması bile cabası. Saç Kırıkları düzenli yapılan bakımlarla daha aza indirgenebilir veya düzenli kesilen saç uçları sayesinde soruna daha da etkili bir çözüm bulunabilir.

Ayrıntılarda gizlenen saç kırıkları bakım ile ortadan kaldırılabileceğinden, doğal ve güzel saçlara kavuşmanızın mümkün olduğunun garantisini verebiliriz.

1- Saçlarınızı Şekillendirmeye Ara Verin

Saç kırıklıklarına en çok yol açan durum, saçlarınızı şekillendirmek. Bunun için kullandığınız ısıtıcı ürünler, saçlarınızın kısa sürede kırılmasına neden olur. Mutlaka saçlarınızı şekillendirmek için doğal ürünleri tercih edin. Yüksek ısıda olan ürünlerden kaçarak, saçlarınızın kırılmasının önüne geçebilirsiniz. Ya da saç ısısından korunmaya yarayan köpükleri tercih edebilirsiniz. Bizce en etkili yöntem ısı kullanımını minimuma indirmekten geçiyor.

2- Saçlarınızı Nemliyken Tarayın

Duş sonrasında saçlarınızı tarayın. Dilerseniz duş sırasında da saçlarınızı tarayabilirsiniz. Ancak saçların nemlendirilmeden taranması, kırıklara yol açar. Bu sebeple mutlaka saçlarınızı nemlendirerek taramanız gerekir. Saç kırıklarını önlemek açısından mutlaka bu hususa dikkat ederek hareket edin. Nemlendirip taramak ya da saç bakım yağları kullanarak saçlarınızın taramasını sağlayabilirsiniz. Hem saçlarınız birbirine bulaşmadan daha kolay taranır hem de saç uçlarınızı kırmamış olursunuz.

3- Düzenli Saç Bakımı Yapın

Kırık oluşumunun önüne geçmek açısından düzenli saç bakımı yapmanız gerek. Bunun için kullanabileceğiniz doğal bakım ürünleri veya kozmetik ürünleri de bulunuyor. Gerek ıslak saça gerekse kuru saça uygulanan bu ürünler sayesinde, kırık oluşumunu önleyebilirsiniz. Saç bakımınızı yapmanız hem kırık oluşumunu engellemek hem de saçlarınızın parlak ve gür gözükmesi açısından önemlidir. Saç tipinize uygun bir bakım ürünü seçerek saçlarınıza gereken bakımı sağlayabilirsiniz.

4- Saçlarınızı Yılda En Az 2 Kere Kestirin

Saç kestirmek kırık oluşumunun en önemli önleyicisidir. Bunun için mutlaka saç kesiminizi yapmaya dikkat edin. Sağlıklı bir saç uzaması için saçların yıl içinde en az iki kere kestirilmesi gerekecektir. Bu durumda saç kırıklarından kurtulmak saçlarınızın az da olsa kestirilmesi ile mümkün olacak diyebiliriz.

Yukarıda verilen önlemleri almanız durumunda saçlarınızda gizlenmiş olan kırıklardan kurtulmanız mümkün olacaktır.

Baş Belası Saç Kırıklıkları

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz