02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Cansız Saçları Canlandırma Yöntemi

Cansız Saçları Canlandırma Yöntemi

Düzenli ve doğru şekilde bakılmayan saçlar kuru ve kırılgan bir yapıda olur. Bu saçlar ne yapılırsa yapılsın bir türlü dolgunlaşmaz. Genellikle yanlış boya seçiminden dolayı saçlar cansızlaşır. Çünkü amonyak içerikli boyalar, saçların doğal yapısını bozarak onu yakar. Geriye kırıklarla dolu bir saç bırakır. Cansız saçlar da kötü görünüme neden olur.

Amonyak sebebiyle yanmış, yapısı bozulmuş ve kırıklarla dolu bir saçın tedavisi, öncelikle kırıkların alınması. Çünkü ağır kırıkların tedavi edilmesinin bir yolu yok. Fakat hafif kırıklar, düzeltilebilecek durumda olanlar saç maskesi ile düzeltilebiliyor. Kolay bir süreç değil. Eğer saçlarınıza dikkat etmediyseniz, saçınız yandıktan sonra onlara doğru şekilde bakmanız gerekiyor.

Cansız Saçları Canlandırma Yöntemi

Cansız saçlar için saç maskesi

Cansız, kuru ve kırıklarla dolu bir saçın tedavisi için keratin, protein ve nemlendirici ürünler gerekir. Aşağıdaki ürünlerle tarif ettiğimiz gibi bir maskeyi haftada 1-2 defa uygulayarak ve saç bakımınıza dikkat ederek bu problemden kurtulabilirsiniz.

  • 3 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 3 çorba kaşığı avokado yağı
  • 2 çorba kaşığı ceviz yağı
  • 1 çorba kaşığı bal
  • 1 adet yumurta sarısı

Bu malzemelere ek olarak güvenilir bir bakım serumu da edinebilirsiniz. Ardından tüm bu malzemeleri iyice karıştırıp. Malzemelerin birbirine iyice geçtiklerine emin olduktan sonra, ortaya çıkan maskeyi hafif nemli saçınıza uygulayın. Yarım saat beklettikten sonra saçlarınızı saç tipinize uygun bir şampuanla yıkayın.

Bu saç maskesi, saçlarınıza nem kazandırıp onları parlak ve canlı gösterir. Fakat saçlarınızdaki kırık ve cansızlık problemini tek seferde geçirmez. Tek başına da faydalı olmaz. Saçlarınıza uygun bir bakım sağlamanız gerekir. Aşırı sıcak suyla duş almaktan kaçınmalı, düzleştirici ve maşa kullanımını azaltmalı, saçlarınızı günaşırı yıkamalısınız. Ancak bu şekilde yeniden canlı ve dolgun saçlara kavuşabilirsiniz.

Benzer saç bakım içerikleri için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz