02122962626
  Randevu

Daha Sık Saç Ekimi Nasıl Olur?

Daha Sık Saç Ekimi Nasıl Olur?

Normal olarak saç dökülmesi yaşamayan kişilerde santimetrekarede 70 ile 100  foliküler saç teli bulunmaktadır. Saç dökülmesi yaşamış kişilerde saç olmayan bölgeye yapılan saç ekiminde santimetrekareye 50 saç teli üzerinde saç ekimi yapılması yoğun ve güzel bir saç bölgesi oluşturur. Santimetrekareye 65 ile 85 arası saç teli ekimi sık ve yoğun saç ekimi olarak adlandırılır.

Saç ekimi cerrahi bir operasyondur. Bu operasyon kişiden kişiye değişen etkiler gösterir. Daha sık saç ekimi yeni gelişen yöntemler ile uzman doktorlar tarafından yapılan saç ekimidir. Fue yöntemi gibi dikişsiz, yara izi olmadan yapılan yeni tekniklerle daha sık saç ekimi yapılmaktadır. Saç ekiminde sıklık ve yoğunluk saç ekimi yaptıran kişinin durumuna bağlı olarak değişmektedir.

Daha Sık Saç Ekimi Nasıl Olur?

Protez saç uygulamaları

Saç Ekimi İle Daha Yoğun Saçlar Nasıl Elde Edilir?

Saç ekiminde saç yoğunluğu ekilen kök sayısı, kökteki saç miktarı, kişinin saç ekim bölgesi ve saç kökü alınan bölgesi gibi farklı faktörlere göre değişir. Saç ekiminde farklı bölgeden alınan saç kökleri saç ekim bölgesine ekilir. Bu cerrahi br operasyondur. Operasyonu yapacak doktorun tecrübesi de oldukça önemlidir. Kişinin operasyon sonrası uygulaması gereken talimatları uygulaması da yoğunluğu etkiler.

Daha sık ve yoğun saç elde etmek için en son tekniklerin kullanıldığı saç ekimi yöntemleri tercih edilmelidir. Seçilen klinik bu alanda uzman olmalıdır. Ekimi yapan kesinlikle alanında uzman hekimler olmalıdır. Saç kökü sayısı kadar diğer faktörler de yoğunluğu etkiler. En uygun saç kökü bölgesinden kök alınlaıdır. Operasyon öncesi ve sonrası doktor talimatları birebir uygulanmalıdır.

Saç ekiminin daha sık yapılması kişinin durumuna ve doktorun yeteneğine bağlıdır. Modern teknikler kullanılarak daha sık saç ekimi yapılır.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz