02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Doğal Yoldan Saç Düzleştirmek

Doğal Yoldan Saç Düzleştirmek

Genetik olarak kıvırcık saç düz saça baskın gelir. Dolayısıyla düz saça sahip kesimin şanslı bir azınlık olduğunu söyleyebiliriz. Onlar, istedikleri şekli verebilecekleri ve istedikleri şekilde kullanabilecekleri düz saçlara sahiptir. Kalanlar ise onlar kadar rahat kullanılan bir saça sahip olmanın nasıl bir şey olduğunu düşünür durur. Saç düzleştirmek için birçok yol denenmektedir.

Son yıllarda kuaförler bunun için yoğun kimyasal ve ısı temelli bir düzleştirme yöntemi buldu. Kalıcı düzleştirme denen bu yöntem, maalesef hiç sağlıklı değil. Uygulamanın etkisi geçtikten sonra kişide oluşabilen yan etkiler, düz saça sahip olmak için ödenmemesi gereken bir bedel.

Düz saçlara sahip olmak için evde uygulayabileceğiniz birkaç yöntem bulunuyor.

Saç düzleştirmek, Saçları doğal yollarla düzleştirmek, Neohair İstanbul, Protez saç İstanbul

Saç düzleştirmek, Saçları doğal yollarla düzleştirmek, Neohair İstanbul, Protez saç İstanbul

Yağ masajı

Zeytinyağı veya Hindistan cevizi yapını dokunulabilecek bir seviyede ısıtın. Daha sonra bu yağ ile saç diplerinize masaj yapın. Yağ tüm saç derinize ve uçlarına kadar tüm saçlarınıza ulaştığında bir havlu ile kapatıp bir saat kadar bekleyin. Daha sonra yıkan şampuan ve saç kremi ile yıkayabilir, farkı görebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Sütü Kullanımı

Bir limonun suyu ile bir bardak Hindistan cevizi sütünü karıştırıp buzdolabında bekletin. 1 saat kadar sonra karışımın üstünde oluşan tabakayı saç derinize uygulayın ve yarım saat bekleyin. Sonra saçlarınızı kapatın ve sıcak bir havlu ile sararak bir yarım saat daha bekleyin. Ardından şampuanlayın ve kendi kendine kurumasını bekleyin.

Kereviz Yaprağı

Bir tutam kereviz yaprağını doğrayın ve bir kapta bekleterek suyunu çıkarın. Elde ettiğiniz suyu bir sprey kutusunda 2 gün kadar bekletin. Bu beklemiş suyu saçlarınıza uygulayın ve saçlarınızı geniş dişli bir tarak ile tarayın. Bir süre saç diplerinize masaj yaptıktan sonra bir duş bonesi takın ve 10 dakika kadar bekleyin. Daha sonra şampuanlayıp durulayın ve farkı görün.

Benzer içerikler için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz