02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Zayıf Saçları Dolgun Gösterme Yolları

Zayıf Saçları Dolgun Gösterme Yolları

İnsanlar yoğun ve dolgun görünen saçların kişide daha güzel durduğu konusundan hemfikir. Tıbbi olarak sağlıklı olan da saçların bu şekilde durması. Fakat bazen hayat şartları, kişileri saçlarını olması gerekenden daha zayıf göstermeye itiyor. Halbuki basit birkaç yöntemle saçları dolgun ve gür bir görünüme kavuşturmak mümkün. Dolgun saçlar her zaman daha sağlıklı ve çekici görünmektedir.

Dolgun saçlar, Neohair, Protez saç İstanbul

Dolgun saçlar, Neohair, Protez saç İstanbul

Dolgun Saçlar için Saç Yıkama Sıklığı

Saçları sık sık yıkamak onları sağlıklı yapar şeklindeki genel kanı çok yanlış. Saç derisinin ürettiği koruyucu yağlar, saçların ve saç derisinin sağlıklı olması için gerekli. Eğer saçlar çok yağlı değilse, saç yıkama işlemini 2 veya 3 günde bir gerçekleştirmek, saçların dolgun ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

Doğru Şampuanlama

Şampuan, saç derisi için üretilen bir ürün. Bu sebeple duş alırken yalnızca saç derisine uygulanması gerekiyor. Uygulamanın tırnaklarla değil parmak uçlarıyla masaj yapar şekilde yapılması da, kafa derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak saç sağlığını arttırıyor. Saç uçlarını şampuan ile çitilercesine yıkamak, saça yarar sağlamak bir yana zarar veriyor.

Doğru Durulama

Kullanılan şampuan, saç kremi ve maskelerden sonra saçların iyice durulanması gerekir. Kullanılan ürünler ne kadar faydalı olursa olsun, saç diplerinin havaya ihtiyacı vardır. Kimyasal kalıntılar saç derisinin hava almasını engelleyerek saç köklerini zayıflatır. Bu da doğrudan saç sağlığını olumsuz etkiler ve saçların zayıf görünmesine sebep olur.

Fazla Değil Doğru Ürün Kullanma

Saç bakımı ile ilgili üretilmiş pek çok şampuan, saç kremi, losyon ve maske var. Bunların hepsini kullanmak, saçlarınızı daha sağlıklı yapmaz. Bilakis, saç sağlığınızı olumsuz etkileme ihtimali daha yüksektir. Hangi ürünleri kullanacağınızı, yaptıracağınız saç testinin ardından belirleyin. Piyasadaki ürünleri inceleyin ve sizin için en doğru ürünleri seçerek kullanmaya başlayın.

Benzer içerikler için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz