02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

EN İYİ PROTEZ SAÇ BAKIMI NASIL YAPILIR?

EN İYİ PROTEZ SAÇ BAKIMI NASIL YAPILIR?

<h4>En İyi Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır?</h4>

Protez saçlar özellikle erkeklerin kurtarıcısı olarak biliniyor. Saç kaybı söz konusu olduğunda kişinin saçsız kısmına uygulanan protezler, kozmetik desteklerdir. Yani geri dönüşü mümkün olan saç protezleri, özel solüsyonlarla saçsız alana yapıştırılır.

Belirli aralıklarla temizlik ve bakımının yapılması gereken bu ürünler, tamamen saçsız olan bölgelerde rahatsızlığa neden olmadan kullanılır. Ancak kişinin saç çıkan bölgelerinde saçlar uzadıkça rahatsızlık verebilir. Yapıştırıcılar, bantlar ve çözücüler kullanılarak saçsız alan uygulanan bu ürünler, kişinin isteğine göre değişmektedir.

Protez saç bakımı yaptırmak oldukça önemlidir. Çünkü saç derisinin uzun süre havasız kalması kişiyi rahatsız edebilir ve kaşıntıya neden olabilir. 2-5 hafta bir bakım yaptırılması gereken protez saç, masraflı bir iştir. Bu yüzden düzenli olarak bakım yaptırılmasının da bir maliyet gerektirdiği bilinmektedir.

 

<h4>Protez Saç Hakkında Bazı Bilgiler</h4>

 • Saç protezi kişiye özel bir uygulamadır. Saçınızın olmadığı kısımlardan başlayarak ölçü alınır ve size özel tasarlanır. Bu yüzden başkasının protezini saçınıza yapıştıramazsınız.
 • Su bazlı solüsyonlar kullanılarak saça yapıştırılan protezler, profesyonel kişiler tarafından uygulanmalıdır.
 • Hava ve su geçirgenliği yüksek protezlerin tercih edilmesi, cildin nefes almasını sağlaması açısından son derece önemli ve yararlıdır.
 • Kaliteli ürünler kullanılarak eklenen protezler, kişinin günlük hayatını olumsuz olarak etkilemez.
 • Protez saçlar canlı saçlar gibi uzamadığından zamanla yıpranacaktır. Bu yüzden yenilenmesi gerektiğini unutmamalısınız.
 • Maliyetli bir kozmetik uygulama olan protez saçlar, kalitesiz malzemelerden üretilen çeşitler tercih edildiğinde kişiye rahatsızlık verebilir. Bu yüzden kaliteli markaların tercih edilmesi gerekir.
 • Rutin bakımların aksatılmaması, cilt açısından son derece önemlidir.
 • 300 ve 1500 dolar arasında değişen protez saç fiyatları kaliteye göre değişmektedir. Gerçek saçlardan yapılmaktadır.
 • Firmalar arasında saç bakım maliyetleri değişiklik göstermektedir.

 

<h4>Protez Saçlar Kimler İçin Uygundur?</h4>

Protez saçlar kemoterapi gören ya da saçsızlık sorunu yaşayan kadın ve erkekler için uygundur. Bozuk para büyüklüğündeki alanlardan daha geniş alanlara kadar uygulanabilen protez saçlar, saç kaybı her derecedeki keller için en iyi seçimdir. Çocuklar için de kullanılabilen bu saç modelleri, her yönde taranabilen, istenilen şekle giren ve doğal saça birebir uyum sağlayan modellerdir.

Protez saçların rengi, doğal saç rengiyle aynı olur ve saç hareketleri sırasında protez saç ve gerçek saç arasında fark görülmez. Bu yüzden doğru bir seçim yapılacak saç modellerinin tercih edilmesi son derece önemlidir.

Ayrıca saç derisinin nefes alabilmesi son derece önemlidir. Kalitesiz protezlerde bu imkanın sağlanması mümkün olmaz. Çünkü kafa derisi nefes almaz ve saç dipleri zarar görerek kişinin rahatsız olmasına neden olur.

 

<h4>Yüksek Kalitedeki Protez Saçlar Nasıl Olur?</h4>

Yüksek kalitedeki protez saçlar ön şakak çizgileriyle kişinin doğal saçlarından ayırt edilmez. Kolay taranır ve her şekle girer. Sportif aktiviteler sırasında kişinin kendi saçlarıyla aynı şekilde hareket eder ki bu durum çok önemlidir.Hava ve su geçirgenliğinin yüksek olduğu gerçek protez saçlar orta ve uzun vadede fiyat açısından avantajlıdır.

 

<h4>Düşük Kalitede Protez Saçlar Nasıl Anlaşılır?</h4>

 • Ön şakaklar bariz biçimde sırıtır,
 • Saçlar her yöne taranmaz,
 • Doğal saçların içinde sentetik saçlar vardır,
 • Ucuza gelmesi için saçların kısa sürede yıpranması söz konusudur,
 • Defoları vardır,
 • Kısa sürede yıpranıp parçalanırlar.

Yani her koşulda kullanacağınız protez saçlar, kaliteli olmalı ve uzun vadede karşı bir seçim yapılması için masrafların bütçeyle orantılı olması gerekir. Kalitesiz protez saçlar kişinin boş yere masraf yapmasına neden olacağı gibi kafa derisinde de birçok sorun yaratır.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz