02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

En Pratik Protez Saç Uygulaması Nasıl Yapılır?

En Pratik Protez Saç Uygulaması Nasıl Yapılır?

Protez Saç Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kuşkusuz, kadın erkek fark etmeksizin en önemli aksesuardır saçlarımızdır. Parlak, canlı, sağlıklı ve dolgun görünmeleri hepimiz için büyük bir önem teşkil eder. Öyle ki, saçlarımız istediğimiz gibi görünmediğinde onları saklamaya çalışır, hatta çoğu zaman dışarı bile çıkmak istemeyiz. Günümüzde saçları dökülmeleri önemli bir sorundur. Bu sorunun en kolay, en doğal çözümlerinden biri de protez saçtır. Düşünüldüğünün aksine de protez saç uygulaması nasıl yapılır konusu aslında basit ve kolaydır.

Saç konusunda pek de şanslı olmayan kişilerin de bildiği gibi saçın problemli olması, kişiye hem maddi hem de manevi kayıplar yaşatır. Örneğin, büyük umutlarla satın alınan dermatolojik ve kozmetik ürünler kullanılıp da işe yaramadığında ortaya çıkan hayal kırıklığı, harcanan paranın miktarını bile düşündürtmez olur. Böylece kişiler depresif bir ruh haline bile bürünebilir.

Yine de tıpta ve teknolojide çareler tükenmez: Saçındaki seyrekliklerden memnun olmayan kişiler protez saç  tercih edebilir. Protez saç kullananların yorumları çok çeşitlidir. Bazıları olumlu bazıları da olumsuz olsa da kaliteli bir protez saç kişiye doğal ve iyi bir görünüm sunar.

Protez Saç, Güzelliği İşkenceye Dönüştürmez

Protez saç uygulamasının belki de en büyük avantajı tamamen acısız bir yöntem olmasıdır. Bu yönteme göre öncelikle protez saç uygulanacak kişinin saç yapısı ve kalitesi incelenir, ardından saçın uygulanacağı seyrek bölgeler titizlikle hesaplanır.

Seyrek bölgeler, kişinin kendi saç yapısına uygun olarak üretilmiş saçlarla örtülür ve bu işlem cilde zarar vermeyen, su bazlı özel bir yapıştırıcı ile yapılır.

Protez saç kullanacak kişinin ölçümleri düzgün yapıldığı ve saç yapısı güzelce taklit edildiği takdirde kişinin protez saç kullanıp kullanmadığını anlamak mümkün değildir; saç son derece doğal durur. Böylece kişi, gayet doğal görünen saçlarının keyfini hiçbir soruya maruz kalmadan, doya doya çıkarabilir.

Protez Saç Uygulaması Pratik ve Kolaydır

Sıkılmadan, düzenli olarak protez saçının bakımını yapabilecek kişiler için bu uygulama büyük bir fırsattır. Öncelikle ölçüm, ilk uygulama veya sonrasında hiçbir acı dolu işlem içermemesi en önemli tercih sebebi olabilir. İkincisi, protez saç uzun ömürlüdür ve bir sene ile dört sene arası kullanım ömrüne sahiptir.

Kaliteliyse ve yeterli aralıklarla bakımı yapıldıysa doğallığını uzun süre korur, peruk gibi yapay görünmez; bunun en büyük nedeni de tamamen kişinin saç yapısının baz alınarak oluşturulmasıdır. Tüm aşamalar tamamlandığında, yüz yapısına uygun bir profesyonel kesim ile protez saçın güzelliği taçlanır, şık ve kaliteli bir görünüme sahip olur.

Kısacası, acısız bir yöntemle güzel saçlara kavuşmak isteyen ve düzenli bir şekilde saç bakımı yapmaktan yorulmayacak kişiler için protez saç uygulaması kaçırılmayacak bir seçenektir.

Protez Saç Fiyatları 2018 De Yüzleri Güldürdü

Ucuz protez saç mı yoksa kaliteli protez saç mı? Eğer görünümünüzün doğal olmasını istiyorsanız asıl olan kalitedir. Çünkü ucuz protez saçlar doğal durmayacak belki de sağlığı bile etkileyecektir.

Ayrıca protez saç fiyatları da düşünüldüğünün aksine çok yüksek değildir. Özellikle protez saç fiyatları 2018 senesinde saç problemi olan birçok kişinin bu sorunu çözmesini sağlayacak kadar uygun fiyatta olmuştur.

Protez saç uygulaması nasıl yapılır, bakımı nasıl olur, protez saç taranır mı detaylı sorularınız için “Protez Saç Bakımında Püf Noktalar” konulu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz