02122962626
  Randevu

Erkeklerde Saç Dökülmesi

Erkeklerde Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi, her ne kadar farklı yaş gruplarından ve her iki cinsiyetten insanlarda görülse de erkeklerde görülen saç dökülmesi türü, genellikle kadınlarda görülen saç dökülmesi problemlerinden daha farklıdır.

Erkeklerde Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi, her ne kadar farklı yaş gruplarından ve her iki cinsiyetten insanlarda görülse de erkeklerde görülen saç dökülmesi türü, genellikle kadınlarda görülen saç dökülmesi problemlerinden daha farklıdır. Erkek tipi saç dökülmesi olarak adlandırılan bu sorun, dış faktörlerden bağımsız olarak, genetik kalıtımların etkisiyle gerçekleşmektedir. Saçların incelmesi ve seyrelmesiyle başlayan bu süreç, kellikle sonlanır. Bu tip saç dökülmeleri, testosteron hormonundan kaynaklanır. Saç foliküllerinin androjene karşı dayanaklı olup olmaması bu durumu belirlerken, erkek tipi saç dökülmesinin genelde ilerleyen yaşlarda görülmesinin sebebini de hücre zarlarının incelmesi sonucu saç foliküllerinin tahrip olması oluşturmaktadır. Bu nedenle, kalıtsal özellikleri taşıyan erkeklerde yaş ilerledikçe saç dökülmesi sorunu artarak devam etmektedir. Ancak bu tip saç dökülmesi, genellikle 20’li yaşlarda başlamaktadır. DHT hormonu ise, bu tip saç dökülmesinde en etkin rolü oynayan hormondur.

Erkek tipi saç dökülmesinin teşhisinde öncelikle bireyin ailesinden gelen kalıtsal özelliklerin incelenmesi önemli bir adımdır. Bireyin ailesindeki erkek üyelerde kellik yaygın bir şekilde görülüyorsa, kendisinde de saç kaybı problemlerin ortaya çıkması olasıdır. Ergenlikten itibaren devreye giren bu saç dökülmesi probleminin teşhisinde dökülen saçların miktarını takip etmek de önemlidir. Dökülen saçların sayısı yaşınız ilerledikçe artıyor, saçlarınız inceliyor, güçsüzleşiyor veya seyreliyorsa, erkek tipi saç dökülmesinin görülmesi olasıdır. Bu tip saç dökülmesi genellikle ilk olarak şakaklarda görülmektedir.

Pek çok saç sorununda olduğu gibi erkek tipi saç dökülmesinin de çeşitli uygulamalarla çözüldüğü söylenmektedir. Ancak, her ne kadar bu ürünler saçları besleyip güzel bir görüntü elde etmenize yardımcı olsa da genetik faktörlerden kaynaklanan neo hair hakkımızda saç dökülmelerine engel olamamaktadır. Reklamı yapılan ve saç dökülmesini durdurduğu iddia edilen ürünlerin ise tek başlarına saç dökülmesini durdurmaları mümkün değildir. Bilinen bir diğer yöntem de saç ektirme yöntemidir. Medikal işlem gerektiren bu zorlu sürecin başarılı bir sonuç vereceği de kesin değildir. Saç dökülmesi sorununa tıbbi uygulama gerektirmeden kesin bir çözüm sağlayan Neohair Saç Protezi, genetik faktörler sonucu kaçınılmaz hale gelen erkek tipi saç dökülmelerinde dahi, size eski saçlarınızı aratmayacak bir görünüm sunar. Nano-Tech Hair System ile üretilen Neohair Saç Protezi’nin kullanımı kolay, uygulaması ağrısız ve ameliyatsızdır. Dolayısıyla, hizmet ve ürün kalitesi garantisi veren Neohair Saç Protez Merkezimiz uzman kadromuz tarafından uygulanan protez saçlarla saç kaybı sorunu yaşayan birçok kişinin de tercihi haline gelmiştir.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz