02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Erkeklerde Yağlı Saç Problemi ve Çözüm Önerileri

Erkeklerde Yağlı Saç Problemi ve Çözüm Önerileri

Günümüz trendinde erkekler için uzun saçlar var. Senelerce kısa saç kullanmış erkeklerin, uzun saç kullanırken karşılaştığı birkaç problemden biri yağlı saçlar. Yağlı saçların sorunu, erkeklerin internette gördükleri saç modellerine ulaşamamasının da temel nedeni.

Yağlı saçlar, Yağlı saçlardan nasıl kurtulunur? Neohair

Yağlı saçlar, Yağlı saçlardan nasıl kurtulunur? Neohair

Erkeklerde saç yağlanmasını meydana getiren küçük nüanslar var. Hayatın içinde farkına bile varılmayan bu nüanslar, erkeklerin yağlı saçlı olma problemi yaşamasına sebep oluyor. Kısa saç alışkanlıklarından biri olan önüne gelen şampuanı kullanmak, yağlı saçların oluşmasının etkenlerinden biri.

Yağlı Saç Probleminin Çözümü

Yağlı yiyeceklerden uzak durun

Fast food ve aşırı yağlı yiyecekler, saç derisinin daha fazla yağ üretmesine sebep oluyor. Ev yapımı yiyecekleri tercih edin ve aşırı yağdan kaçının

Saç tipinizi öğrenin

Kuru saç tipi, yağlı saçlı ve karma saç tipi olarak 3 saç tipi sayabiliriz. Yağlı saçlara sahip biri, kuru saç tipi için üretilmiş şampuanları kullanırsa saçlarının yağlanmasının önüne geçemez.

Jöle kullanımını kısıtlayın

Jöle, saçlara yapışarak yağlanmalarını kolaylaştırır. Saç şekillendirmek için sprey formda şekillendiriciler kullanmak yağlanma sorununun önüne geçmede yardımcı olur.

Sıcak suyla duş almayın

Çok sıcak su ile alınan duş, saç derisinin dengesini bozar ve yağ üretim hızını arttırır. Saçların sağlıklı olması ve az yağlanması için soğuk su veya ılık su ile duş alın.

Şapka kullanımını azaltın

Birçok şapka saç derisinin hava almasını engeller. Bu da sebum dengesini bozar ve saçların yağlanmasına sebep olur. İlle de şapka takmak isteyenler, hava geçiren şapkalar kullanabilir.

Saç yıkama zamanlarını belirle

Saçlarınızı en azından gün aşırı yıkayın. Yıkama sırasında saç diplerine masaj uygulamak, kan akışını hızlandırır ve yağlanmayı azaltır.

Benzer içerikler için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz