02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Evde Saç Boyası Çıkarma Yolları

Evde Saç Boyası Çıkarma Yolları

Derin bir depresyon veya mutlu bir haberden sonra saç boyatmak kadınların sıklıkla tercih ettiği bir yol. Sırf trend olduğu için saç boyamayı da bu listeye dahil edebiliriz. Yani saç boyamak çoğu zaman ani verilen bir karar ile yapılıyor. Ama her zaman beklenen sonuca ulaşmıyor. Bunun sonucunda saçtaki boyayı çıkarma işlemleri gerekebiliyor.

Sırf trende ayak uydurmak için saçlarınızı platin sarısı veya pembe yaptığınızı düşünün. Boya bitti, saçlarınızı yıkadınız ve heyecanla aynanın karşısına geçtiniz. Gördüğünüz sonuçtan memnun olmazsanız ne yapacağınızı biliyor musunuz? Saç boyasını çıkarmak için tek yol olarak bildiğiniz ağır kimyasallarla saçlarınızı güçten düşürmek zorunda değilsiniz. Çünkü doğal malzemeler kullanarak evde de kolaylıkla saç boyasını çıkarabilirsiniz.

Saçtaki boyayı çıkarma, Neohair İstanbul

Saçtaki boyayı çıkarma, Neohair İstanbul

Sirke

Sirke, asit temelli bir sıvıdır. Saç boyasını çıkarmak için bu asidik özellikten faydalanabilirsiniz. Kullanacağınız sirken beyaz sirke olmalı. Beyaz sirke saç boyası çıkarmak için oldukça etkili bir madde. Asidik özelliği, saçlarınızın yapısına ve saç derinize zarar vermeden boyaları çıkarmada size yardımcı olur. Eğer boyayı çıkarmada etkili olmazsa aşağıdaki yolları da deneyebilirsiniz.

Karbonat

Doğal bir temizlik elemanı dendiğinde akıllara karbonat gelir. Karbonat, saç boyasını saçlarınızdan temizlemek için de kullanabileceğiniz bir maddedir. Bir şampuan ile karıştırarak kullanmanız gerekir. Bir uygulamadan sonra sonuç vermezse bir gün sonra tekrar uygulama yapabilirsiniz. Doğal yapıda olduğu için saçlarınıza zarar vermez ve istediğiniz sonucu alana kadar uygulamanızda problem yoktur.

C Vitamini

Eczanede satılan c vitamini hapları da saç boyasını çıkarmanızda yardımcı olur. Tek püf noktası, saç boyasını uyguladıktan en geç bir gün sonra bu yolu yapmalısınız. Daha geç zamanda yaptığınız uygulamadan sonuç alamazsınız. Tek yapmanız gereken, c vitamini haplarını ezip şampuanınıza katmak ve saçlarınızı normal şekilde yıkamaktır.

Benzer içerik için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz