02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Geleneksel Kınanın Saça Faydaları

Geleneksel Kınanın Saça Faydaları

Kadınların saçlarında değişiklik yapma isteği, kozmetik ürün seçeneğinin çoğalması sonucunda artmadı. Kadınlar, yüzlerce yıldır saçları ile ilgili değişiklik yapıyorlar. Üstelik kullandıkları yöntemler, günümüzde ucuz olsun diye amonyak ile üretilmiş boyalar gibi saçlara da zarar vermiyor. Çünkü ülkemizde de sıkça kullanılan, özel gün ve haftaların vazgeçilmezi kına ile saçlarını boyuyorlar. Kınanın saça faydaları oldukça fazladır.

Kına, yeni jenerasyonun saç boyama konusunda pek tercih etmediği bir yöntem. Fakat kınanın faydaları, kızıl saç isteyenlerin kınayı bir seçenek olarak görmeleri gerektiğini kanıtlıyor. Yapay olmayan, tamamen bitkisel kökenli olan kına, saçları yıpratmak ve zayıflatmak şöyle dursun, onları güçlendirip dolgunlaştırıyor. Saç köklerini sağlamlaştırıyor ve saç egzaması gibi hastalıklara iyi geliyor.

Kınanın saça faydaları, Kınanın faydaları, Neohair İstanbul

Kınanın saça faydaları, Kınanın faydaları, Neohair İstanbul

Kına Yakılırken Yapılması Gerekenler ve Kınan Saça Faydaları

Kına yakılırken dikkat edilmesi gereken birkaç unsur bulunuyor. Senelerdir kullanılan bir yöntem olduğu için, bu püf noktalar çokça denemeden sonra onaylanmış bilgileri içeriyor. İşte kına yakmanın püf noktaları:

  • Kına, metal olmayan bir kapta, metal olmayan malzemeler ile hazırlanmalıdır.
  • Kına lekesi çok kalıcıdır, dolayısıyla hazırlarken ve uygularken dikkat edilmelidir. Uygulama sırasında yüze ve kulaklara yağlı krem sürmek, boynu bir bez veya havlu ile örtmek, ellere eldiven takmak gerekir.
  • Kına kuru saça uygulanmalıdır. Uygulaması normal saç boyama gibi, dipten uca yapılmalıdır.
  • Kınanın yakıldıktan sonra streç filme sarılıp bir gece bekletilmesi, daha parlak ve canlı bir renk yakalanmasını sağlar.
  • Kına uygulamadan sonra saçlara yapışır. Bu sebeple yıkama sırasında duşa girmek çok daha kolay olacaktır.
  • Saçlarınızı şampuanlamadan veya kremlemeden önce kınanın tamamen temizlendiğinden emin olmalısınız.

Kına yakma, senelerdir kullanılan son derece sağlıklı bir saç boyama şeklidir. Eğer doğru şekilde uygulanırsa, boyalardan daha canlı ve hareketli renkler elde etmenizi sağlar.

Benzer içerikler için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz