02122962626
  Randevu

Hangi Yöntem Daha Etkili (Saç Ekimi- Protez Saç)

Hangi Yöntem Daha Etkili (Saç Ekimi- Protez Saç)

Protez saç mı yoksa saç ekimi mi daha etkili konusu kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda değişiklik gösterir. Çünkü aralarında belli farklar vardır. Kişiler maliyet yönünden bir kez yaptırıp daha sonra uğraşmak istemiyorlarsa en doğrusu saç ekim işlemidir. Ancak maliyet yönünden bir sorun yok ve uğraşmak istenirse o zaman protez saç en doğru seçimdir. Her iki yöntemde etkilidir. Ancak saç ekim işleminin ardından dikkat edilmesi gereken birçok konu vardır. Protez saç uygulamasının ardından ise dikkat edilmesi gereken herhangi bir konu yoktur. Çünkü kişiler hemen günlük hayatlarına devam ederler.

 

Hangi Yöntem Daha Etkili (Saç Ekimi- Protez Saç)

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekim işleminin bir hastane ortamında yapılması gerekir. Doktorlar tarafından gerçekleştirilen bir işlemdir. Dört ya da sekiz saatlik bir operasyon ile yerine getirilir. Kişilerin ense bölgelerinden alınan saç köklerinin saç olmayan bölgelere nakledilmesi ile gerçekleştirilen bir durumdur. Saç ekim işlemi için öncelikle operasyona hazırlık süreci başlatılır. Daha sonra anestezi uygulaması yerine getirilir. Kök hücreleri toplanarak ekime hazırlanır. Kanallar açılarak saç kökleri yerleştirilir. Aşamalar bu şekilde yerine getirilir. Günlük yaşamlarına birkaç gün sonra dönme imkânları olur.

 

Protez Saç Nasıl Yapılır?

Protez saç uygulaması herhangi bir tıbbi işlem gerekmeyen bir uygulamadır. Uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Ancak doktor tarafından yapılmasına gerek yoktur. Gerçek insan saçından elde edilir. Kişilerin kendi saçları ile bir uyum içerisindedir. Kişilerin anestezi almalarına gerek yoktur. Çünkü cilde uygulanacak herhangi bir işlem yoktur. Sadece yapıştırma işlemi yerine getirilir. Kişilerin ölçümleri alınarak kendilerine özel tasarımlar gerçekleştirilir. Kişilerin yüz tiplerine uygun olacak şekilde yapılır. Ağrı hissetme durumları olmaz. Günlük yaşamlarına işlem sonrasında hemen geri dönebilirler.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz