02122962626
  Randevu

Hangi Yöntem Daha Kullanışlı (Saç Ekimi- Protez Saç)

Hangi Yöntem Daha Kullanışlı (Saç Ekimi- Protez Saç)

Uzun süreli bir kullanım yaşanması açısından saç ekimi daha kullanışlıdır. Ancak her durumun yerine getirilmesi gerekir. Protez saç yenilenmesi gerektiği ve belli bir süre sonra dökülmeye başlaması nedeniyle kişileri zorlayan bir uygulamadır. Saç ekiminde kişilerin kendi saçları çıkar. Sonrasında herhangi bir işlem ya da özel bakım gerektirmez. Protez saçın ise her sene yenilenmesi gerekir. Aynı zaman da bakımı da oldukça dikkat ister. Saç ekimi işleminin ardından saçın belli bir çıkma süresi vardır. O süreç kişiler için biraz zorlayıcı olabilir. Ancak sonrasında daha rahat bir süreç yaşanır. Yöntemlerden hangisinin daha kullanışlı olduğu kişilerin tercihine göre de farklılık gösterebilir. Bu nedenle kişilerin kendisine kalmış olan bir durumdur.

 

Hangi Yöntem Daha Kullanışlı (Saç Ekimi- Protez Saç)

Uygulamaları Açısından Yaşanan Farklılıklar Nelerdir?

Protez saç uygulamasında kişilere yapay saç uygulanır. Yapay saç sorun olan bölgeye farklı yöntemler ile yerleştirilir. Uygulama kişilere ağrısız bir şekilde yapılır. Ancak ömrü oldukça kısa olan bir uygulamadır. Saç ekim uygulamasında ise kişilerin belli bir kısmından alınarak saç problemi yaşanan bölgeye yerleştirilir. Uygulama sonrasında kişilerde ağrı olma durumu vardır. Ancak uygulamanın ömrü oldukça uzundur. Aynı zaman da doğal bir yöntemdir.

 

Uygulamalar Birbirinin Alternatifi Midir?

Saç dökülme problemi birçok kişinin yaşadığı sorunlar arasında yerini alır. Bu nedenle de bu konu üzerinden birbirinden farklı yöntemler uygulanır. Uygulama alternatifleri arasında saç ekimi ve protez saç uygulaması da vardır. Bu iki uygulama da saç sorununu ortadan kaldırır ancak iki işlem birbirinin alternatifi değildir. Bu nedenle de bu şekilde düşünülmemelidir. Kişilerin kendilerine en uygun gelen yöntemi tercih etmeleri ve ona göre uygulamayı yerine getirmeleri de gerekir.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz