02122962626
  Randevu

Hangisi Daha İyi Protez Saç Mı Saç Ekimi Mi?

Hangisi Daha İyi Protez Saç Mı Saç Ekimi Mi?

Doğal bir sorun olan saç dökülmesine günümüzde en iyi çözüm saç ektirmektir. Profesyonel saç ekimi ile saç köklerine zarar vermeden en yüksek verimin alınması sağlanmaktadır. Saç ekimi operasyonundan önce ve sonra dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Saç ektirmeyi düşünenler saç ekimi öncesi yapılması gerekenler hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

Protez saç ise öncesinde ya da sonrasında herhangi bir özel bakım gerektirmez. Çünkü protez saç uygulaması cerrahi bir işlem değildir. Protez saç uygulaması hazır saçın ölçü alınarak baş bölgesine yerleştirilmesidir. Bu işlem için özel solüsyonlar kullanılır. Protez saç baş bölgesine simetrik şekilde sabitlenir. Protez saçla anında istenilen saçlara kavuşmak mümkündür.

 

Hangisi Daha İyi Protez Saç Mı Saç Ekimi Mi?

Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi öncesinde hazırlık gerektiren bir operasyondur. Yapılacak işlem hafif bir işlem olsa da saç ekimi kalitesini yükseltmek için saç ekimi yaptıracak kişinin dikkatli olması gerekir. Saç ekimi operasyonundan önce kendinizi operasyona hazırlamanız önemlidir. Operasyon 6 ile 9 saat arasında sürebilmektedir. Her saç kökü için tek tek işlem gerçekleştirilir. Saç ekimi öncesi yapılması gerekenler dikkatlice yapılırsa operasyonun kalitesi artar. Kaliteli bir saç ekimi süreci geçirmek için saç ekimi öncesi yapılması gerekenler işlemi yapacak doktor ile ayrıntılı olarak konuşulmalıdır. Operasyondan bir hafta önce kan sulandırıcı ilaçlar, depresyon ilaçları, E ve B vitamini ilaçları, gıda takviyeleri, multi vitaminler bırakılmalıdır.

Protez Saç Uygulaması İçin Gerekenler

Protez saç uygulaması saç ekimi gibi cerrahi bir operasyon olmadığından protez saç uygulaması için bir hazırlık süreci gerekmez. Protez saç uygulaması için uygulamayı yapacak kişilerin uzman olması gerekir. Uzmanların sıfır hayatla ölçülendirme ve tasarım yapması önemlidir. Protez saç istenildiğinde değiştirilebilir. Protez saç normal saçlar gibi kullanılabilir.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz