02122962626
  Randevu

Hangisini Seçmeli Protez Saç Mı Yoksa Saç Ekimi Mi?

Hangisini Seçmeli Protez Saç Mı Yoksa Saç Ekimi Mi?

Protez saç ve saç ekimi saç sorunu olan herkesin yararlanabileceği yöntemlerdir. Ancak bu iki yöntem birbirinden oldukça farklıdır. Saç ekimi cerrahi bir operasyon olarak estetik cerrahlar tarafından gerçekleştirilir. Protez saç uygulaması ise kozmetik bir işlemdir ve hazır saçın baş bölgesine yerleştirilmesiyle sorunu çözer.

Saç ekiminde farklı yöntemler kullanılsa da temelde saç köklerinin saçın olmadığı bölgeye nakil işlemidir.  Saç ekiminden sonra yerleştirilen saç kökleri doğal saçlar gibi uzar. Protez saç uygulamasından sonra ise hazır saç hemen kullanılmaya başlanır. Protez saç daha pratiktir ve uygulaması da kolaydır.

Hangisini Seçmeli Protez Saç Mı Yoksa Saç Ekimi Mi?

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekiminde estetik cerrah vücudun farklı bir bölümünden alınan saç köklerini cerrahi yöntemlerle saçın seyrek olduğu ya da hiç olmadığı yerlere nakleder. Tek tek saç kökleri baş bölgesine yerleştirilir. Saç ekimi kişiden kişiye değişen sonuçlar verebilir.  Estetik cerrahi alanına giren saç ekimi alanında uzman cerrahlar tarafından yapılır. Saç ekimi öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. Cerrahi operasyon kısa ve acısız bir operasyondur. Saç ekimi ile doğal ve istenilen estetik görüntüde saçlara kavuşmak mümkündür ancak biraz zaman alır. Saç ekimi donanımlı kliniklerde saç ekimi konusunda uzman cerrahlar tarafından uygulanmalıdır Günümüzde saç ekimi yöntemleri oldukça gelişmiştir.

Protez Saç Uygulaması Nasıl Yapılır?

Protez saç uygulamasında oldukça basit birkaç aşama vardır. Birinci aşamada saçın yerleştirileceği bölgenin simetrik ölçüsü alınır. Seçilen protez saç ikinci aşamada özel tekniklerle baş bölgesine yerleştirilir. Sabitlenen protez saç son aşamada istenilen modelde biçimlendirilir. Protez saç kullanımı normal saçların kullanımı gibidir. Dışarıdan bakıldığında protez saç olduğu anlaşılmaz. İstenildiği kadar kullanılabilir memnun kalınmazsa değiştirilebilir.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz