02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Neden Saç Ekimi Değilde Protez Saç?

Neden Saç Ekimi Değilde Protez Saç?

Hastalar tarafından Saç Ekim Sistemleri yerine Protez Saçın neden tercih edildiğini siz değerli okurlarımızla da paylaşmak istedik. Neden Saç Ekimi Değilde Protez Saç?

İşte Bu Nedenler

1-

Saç ekiminde yaşanan ağrılar, şişkinlikler, yüzde oluşan belli başlı ödemler, uzun vadeli bekleyişler ve sonuç riski gibi kavramlar Protez Saç da söz konusu değildir. Cerrahi bir müdahale gerektirmediği için Protez Saç işlemleri ortalama 2,5-3 ay süre zarfı içinde kişiye yepyeni bir görüntüye sahip olma fırsatı sunar. Daha etkili, doğal ve canlı bir görünümü vaade eden Protez Saç yöntemi aynı zamanda uzun yıllar kullanım fırsatı da sunar.

2-

Saç ekiminin gerçekleşebilmesi için saç dökülme evresinin tamamlanmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde ekim yapılan kişinin saç dökülmesi devam ettiği için görüntü itibariyle eskisinden daha kötü bir durumla karşılaşılabilir. Saç dökülme evreleriyle ilgili belirli bir yaş olmamasına rağmen erkeklerde 20-35 yaş arası dökülmenin en fazla hissedildiği zamandır. Bundan dolayı bu zamanlarda cerrahi bir müdahale söz konusu olmamaktadır. Ancak bu yaş aralıklarında saç dökülme everesinin tamamen bittiği durumlarda saç ekim işlemine başlanabilir. Protez Saç sistemlerindeyse bu şekilde bir yaş kavramı söz konusu değildir. Eğer kendinizi saç kaybı konusunda kötü hissediyor ve bu işlem için kendinizi hazır hissediyorsanız Protez Saç işlemine hemen başlanabilir. Kişisel bakımına özen gösteren her kişi bu protez saçları rahatlıkla kullanabilir.

3-

İnsanlarda her bir saç telinin kendine özgü bir dokusu ve şekli vardır. Kafanın arka bölümünde tarafında bulunan saçlar daha sert ve güçlü olduğunda, ön tarafta bulunan saçlar daha yumuşak ve narin bir yapıya sahiptir. Bu nedenle saç ekiminde arka ya da yanlardan alınarak ön bölgelere ekilen saçlar öndeki doğal saç yapısının niteliğine sahip olmadığı istenmeyen kötü bir görüntüye sebep olabilir ve kişiyi mutsuz bir sonuca taşıyabilir. Protez Saç sistemlerin de her bölgede ki saç yapısı göz önüne alınarak tasarlandığından dolayı saç ekiminden daha başarılı bir görünüm sağlar. Başın arka, yan ve ön kısımlarda ki saç yapısı farklılık göstereceği için bu kısımlar ayrı ayrı incelip bu kısımlara uyum sağlayacak saç telleriyle işlem uygulanır ve doğal saç görüntüsünün dışına çıkılmamış olunur.

4-

Saç ekiminde istenilen saç çokluğu bulmak imkânsızdır. Protez Saç sistemlerinde böyle bir durum söz konusu değildir. Protezinizi istediğiniz bir modelde ve uzunlukta kolaylıkla kullanabilirsiniz.
Neden Saç Ekimi Değilde Protez Saç?

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz