02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Hızlı Saç Uzatma Teknikleri

Hızlı Saç Uzatma Teknikleri

Saç uzatmak için sabır ve kararlılık son derece önemlidir. Saçlarınızı uzatmak biraz uzun bir yolculuk olarak yer almaktadır. Düzenli ve özenli bakım uygulamak gerekmektedir. Bu yazımızda sizlere hızlı saç uzatma yöntemleri bahsedeceğiz.

Peki, Hızlı saç uzatma yöntemleri var mıdır? Bu soruları cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Saçınızı Tanıyın 

Bir gece içerisinde saç uzatmak mümkün değildir. Saçlarımız ay içerisinde sadece 1.25 cm uzamaktadır. Bu uzama sırasında bakım ürünleri, şampuanlar ve düzenli bir bakım uygulayarak daha fazla destek olabilirsiniz. Sahip olduğunuz saçlarınızın hızlı bir şekilde uzaması için bakım gerekmektedir. Bununla beraber saç uzaması hormonlarla da alakalı olarak yer almaktadır. Saç uzaması hormonlarla ilgilidir.

Yağ Uygulaması 

Saçlarınızın uzama evresi döneminde zarar görmemesi yağ terapisinden yararlanabilirsiniz. Saç bakım yağını banyoya girmeden önce kuru saçlar üzerinde uygulayıp saçını toplayarak 1-2 saat bekledikten sonra şampuan ve saç kremi kullanarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Bu yoğun terapiyi çiçek özleri içerecek olan bakım yağlarıyla yaparak daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Saç Kremi Kullanımı 

Saç uzatma konusunda bakım kremleri tercih edilmesi gerekmektedir. Banyo içerisinde saçını her şampuanlama işleminden sonra saç bakım kremini saç uçlarına ve boylarına uygulayarak saçlarınızı besleyebilirsiniz.

Yastık Kılıfları 

Saçlarınız sabah uyandığında kötü görünmesinin nedenleri arasında yastık kılıfı olabilmektedir. Bu yüzden sahip olduğunuz saçlarının zarar görmemesini, elektriklenmemesini istemiyorsanız yastık kılıflarınızı değiştirebilirsiniz.

Taramaya Dikkat 

Saçlarınızı taramanız sırasında, çok kırılgan bir şeye dokunuyormuş gibi taramanız gerekmektedir. Özellikle banyodan hemen sonra karmaşık, ıslak yer alan saçlarınızı tararken mutlaka önceden bir bakım spreyi kullanmanız gerekmektedir.

Şampuan Seçimi 

Sürekli olarak kullandığın şampuanını değiştirebilirsiniz. Özellikle Hızlı saç uzatma yöntemleri arıyorsan yoğun besleyicili şampuanlardan yararlanabilirsiniz. Saçın dökülmeden, güçlü şekilde uzamasına yardımcı olan şampuanlar bu konuda favori ürünler arasındadır. Saç uzatmaya karar verdiysen bu ürünleri deneyebilirsiniz.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz