02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saçlarınız İçin Su Bakımını Hiç Denediniz Mi?

Saçlarınız İçin Su Bakımını Hiç Denediniz Mi?

Saçlarınız İçin Su Bakımını Hiç Denediniz Mi?

Saç bakım seçenekleri içinde en ilginç olanı ise içme suyu ile yapılan bakımdır. Kireç oranı olmayan temiz su sayesinde saçlarınızın daha yumuşak ve parlak olmasını sağlayabilir, sertleşmesinin önüne geçebilirsiniz.

Parlak ve bakımlı saçlar için içme suyunu (yani kireç oranı az olan) saç bakımında kullanma gibi basit ama etkili yöntemi deneyebilirsiniz.

1- İçme Suyu ile Saç Temizliği

Saç temizliğinizi arada içme suyu ile yapabilirsiniz. Özellikle saç bakımları sonrasında, saçlarınızın kozmetik ürünlerden ya da doğal ürünlerden arınması için bakımı içme suyu ile yapabilirsiniz. Temizlik için kullandığınız suyun kireçsiz olması, PH derecesinin istenilen seviyede olması sorunsuz bir bakım ve parlak görünümlü saçlar için yeterli olacaktır.

2- İçme Suyu ile Saç Bakımı

Saç bakımınızı içme suyu ile yaparak, saçlarınızın hafif bir suyla temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Kireç oranı yüksek olan ya da içinde kireç barındıran suların pH değerleri oldukça yüksektir. pH değeri yüksek olan suyla saçlarınızı yıkamak demek saçlarınızın sertleşmesi anlamına gelmektedir. Dilerseniz bakım için kullanacağınız içme suyunun içine bir iki damla sirke de dökebilirsiniz. Saçlarınızın parlak gözükmesi açısından sirke çok etkilidir. Az miktarda sirke ile saçlarınızın kusursuz gözükmesini sağlayabilirsiniz.

3- Saçlara İçme Suyu ile Kür Yapın

Saçlarınızı içme suyu ile bakım adı altında son derece parlak ve gür hale getirebilirsiniz. Bunun için kürlerinizde içme suyu kullanmanızı öneriyoruz. Örneğin yapacağınız bir karışımda yarım çay bardağı ya da bir çay bardağı su olması durumunda, bu suyun içme suyundan alınması çok daha avantajlı olacaktır. Bu şekilde yapılan kürlerin çok daha sağlıklı olacağını söyleyebiliriz.

Saçlarınız İçin Su Bakımını Hiç Denediniz Mi?

4- İçme Suyu ile Karıştırılan Doğal Saç Bakım Ürünleri

Doğal saç bakım ürünlerinin içme suyundan yapıldığını bilmelisiniz. Saçlarınızda tamamen saf ve temiz ürünlerin kullanılması için mutlaka doğal bakım ürünlerinin içme suyundan yapılması önemlidir. İçme suları içlerinde kireç barındırmaz. Ama musluk suları az miktarda da olsa içiinde kireç barındır. Kimi bölgelerde musluk suyunda ki kireç oranı farklılık gösterse de asla yok diyemeyizSaç bakımı nasıl olmalı sorusuna cevap olarak su için içme suyunun kullanılması gerektiği cevabını verebiliriz.

Saçlarınız İçin Su Bakımını Hiç Denediniz Mi?

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz