02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Isıtıcı Kullanmadan Bukle Yapma

Isıtıcı Kullanmadan Bukle Yapma

Saçları kıvırcık bukleler haline getirmek için saç düzleştiricisi veya maşa kullanmak etkili bir yöntemdir. Ancak bu yöntemler uzun vadede saçlarınıza zarar vermektedir.  Saçlarınıza zarar vermeden yani ısıtıcı kullanmadan bukle yapma için basit yöntemler;

Bukle yapma, Bukle nasıl yapılır? Neohair, İstanbul

Bukle yapma, Bukle nasıl yapılır? Neohair, İstanbul

1.Tembel Bukleler

Tembel bukleler çok çaba gerektirmeyen. Evinizde boşa zaman harcarken merak edip uygulama yapabileceğiniz basit bir yöntemdir. Uygulama esnasında ısıtıcı kullanılmadığı için saçlara herhangi bir zararı da olmamaktadır.

ı. Saçları at kuyruğu şekline getiriniz.

ıı. Saçları su dolu sprey ile hafif hafif ıslatın. Böylelikle saçlar nemlendirilir ve nemli saçlarınızı işaret parmağınıza sarın.

ııı. Kıvırdığınız saçlarınızı kafanıza küçük tokalar ile sabitleyin. Bu uygulamayı bütün kafanıza uygulayın ve saçlarınızın kurumasını bekleyin.

ıv. Saçlarınız tamamen kuruduktan sonra tokaları çıkartın ve at kuyruğunu açınız.

Sonuç mükemmel olacaktır. Bu şekilde ısıtıcı kullanmadan bukle oluşturmak hem saçınıza zarar vermeyecek hem de harika buklelere sahip olacaksınız.

2.Issız Dalgalar ile Bukle Yapma

Etkili bir çekiciliğe sahip olan bu model ile kusursuz dalgalar oluşturun. Bu ısıtıcı uygulaması olmadan yapılacak ıssız dalgalar her zaman hayalini kurduğunuz zahmetsiz dolgun kıvrımlar oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Etkili görünüme ulaşmak için ihtiyacınız olanlar ise birkaç saç tokası, saç spreyi ve saç sabitleyici.

ı. Saç diplerinden küçük bölümler alarak işe başlayınız. Saçınızın her bölümünü orta ve işaret parmağınızın etrafına sarın ve her kıvrımı bitim noktasından toka ile saçınızın dip kısmına sabitleyin. Uygulamayı yaptığınız her bölümü hafif nemlendirmek için su dolu spreyinizi kullanın.

ıı. Saçlarınızın ayarlanmış şekilde kalması için saç spreyini uygulayınız ve yaklaşık yarım saat kurumasını bekleyiniz.

Iıı. Kuruma işlemi sonrası buklelerinizi açınız. Ellerinizin arasına bir miktar saç sabitleyici alın ve ıslatın. Saçınıza bir kıvrılma hareketiyle uygulayın. Bu size ısıtıcı kullanmadan elde ettiğiniz dalgalı saçlarınızın ömrünü uzatacaktır.

Kulağa oldukça basit gelen bu yöntem ile hem ısıtıcı kullanmadan bukle yapma hem de bir o kadar çekici bir görünüm kazanım sağlarsınız.

Benzer içerikler için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz