02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Kabarık Saçlar İçin 5 Çözüm Önerisi

Kabarık Saçlar İçin 5 Çözüm Önerisi

Kabarık Saçlar İçin 5 Çözüm Önerisi

Biz kadınların olmazsa olmaz derdi saç kabarıklığı, ya yazın nemli havası, ya sonbaharın yağmurlu havası derken gene bir yolunu bulup bizleri istediğimiz o güzel saç görüntüsünden mahrum bırakıyor. Ama suç sadece havada mı? Aslında saçlarımızın kabarması ve elektriklenmesi, saçın ihtiyaç duyduğu nemi veremiyor olmamızdan kaynaklanıyor. Saçlarımız kuruyor ve dış etkenler ile birlikte kabarıp elektrikleniyor. Bu noktada saç tipinize uygun şampuan tercih etmeniz ve saç bakımınızı maskelerle desteklemeniz çok önemli. Bunların haricinde sizin için hazırladığımız kabarık saçlar için 5 çözüm önerisine mutlaka göz atın.

Sülfatsız Şampuanları Tercih Edin

Kabarık Saçlar İçin 5 Çözüm Önerisi

Kabarıklığı engellemenin birinci şartı şampuandan geçiyor. Sülfat içermeyen şampuanlar, saça ihtiyaç duyduğu nemi geri kazandırarak saçın kurumasını ve kabarmasını önlüyor. Sülfatsız şampuanların diğer şampuanlardan farkı içinde şampuanın köpürmesini sağlayan tuzun olmamasıdır. Şampuan ne kadar köpürürse, saçlarımız o kadar temiz olur zannediyoruz ama bu doğru değil. Aksine, şampuanın köpürmesi saçın nemini kaybetmesine neden oluyor.

Saç Kremini Es Geçmeyin 

Kabarık Saçlar İçin 5 Çözüm Önerisi

Kuru saçlar havadaki nemi sünger gibi emip kabarmaya yol açacağından, saçlarınızı mümkün olduğunca neme doyurmak oldukça önemli. Unutmayın, nemi saçımıza hapsetmeliyiz. Bu yüzden saç kremleri bu noktada çok önemli. Nemlendirici özleri içeren saç kremleri kabaran ve elektriklenen saçlar için birebir. Köklere sürmediğiniz zaman saç kremleri bilinenin aksine saçlarınızı ağırlaştırmaz.

Isı Koruyucu Sprey Kullanın 

Kabarık Saçlar İçin 5 Çözüm Önerisi

Haftada en az bir kere uygulayacağınız saç tipinize uygun maskeler sayesinde, daha sağlıklı ve söz dinleyen saçlara kavuşmanız mümkün.
Saçlar, mevsim geçişlerinden, boyadan, şekillendiricilerinden, güneş ve denizden veya stresten bile kolayca etkilenerek eski canlılığını yitirip kurur. Saç maskeleri saçlarımıza yoğun nem sağladığı için bu kuruluğu giderir, kabarma ve elektriklenme gibi problemleri ortadan kaldırır.

Duştan Sonra Saçınızı Topuz Yapın 

Kabarık Saçlar İçin 5 Çözüm Önerisi

Sabahları duş almak için vaktiniz olmuyorsa, duşunuzu geceden alın ve saçlarınıza nem takviyesi yapacak şekillendirici bir bakım kremi sürün. Ardından saçınızı ense hizasında toplayın ve küçük bir topuz elde edin. Sabah uyandığınızda saçınızı açın ve parmaklarınızın yardımıyla nazikçe saçınıza şekil verin. Hem doğal dalgalara hem de kabarmayan bir saça kavuşmuş olacaksınız.

Saçlarınızı Sık Sık Tarayın 

Kabarık Saçlar İçin 5 Çözüm Önerisi

Başınızı öne doğru eğerek saçlarınızı taramanın, saç köklerinizdeki doğal yağın tüm saçınıza yayarak saça ihtiyaç duyduğu nemi sağladığını biliyor muydunuz?
Düzenli olarak saçlarınızı tarayarak, nem takviyesinde bulunabilirsiniz. Saçlarınız dalgalıysa ve taramadan sonra bukleler şeklini kaybediyorsa, şekillendirici kremler işinize yarayabilir.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz