02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Kabarık Saçlar İçin 8 Çözüm Önerisi

Kabarık Saçlar İçin 8 Çözüm Önerisi

Hacimli ve dolgun saçları çok severken; kabarık ve kolay elektriklenen saçlarla baş etmekte zorlanırız. Bugün sizlere kabarık saçlar için basit ve etkili öneriler sunacağız.

Kabarık saçlar, Kabarık saçlar için çözümler, Neohair İstanbul, Protez saç

Kabarık saçlar, Kabarık saçlar için çözümler, Neohair İstanbul, Protez saç

Kabarık Saçlar için Çözüm Önerileri

  1. Kabarık saçlar için önerilebilecek ilk çözüm saç kurutma makinesi kullanmayı minimuma indirmenizdir. Saç kurutma makinaları saçların nemini kaybetmesine neden olmaktadır, nemi kaybolan saçların yapısı daha kolay bozulur ve şekillendirilmesi zor olur. Böylece saçlarınız kabarır. Bu nedenle saçlarınızı kendi halinde kurumaya bırakabilirsiniz. Ya da saçlarınız kurumaya yakınken dağıtıcı bir uç yardımıyla saçlarınızı kurutabilirsiniz.
  2. Saçların kabarmasını önlemek için en çok kullanılan yöntem el kremiyle nemlendirdiğiniz ellerinizle saçlarınıza dokunmanızdır. Bu uygulamada çok az miktarda krem kullanmaya özen gösterin. Fazla krem saçlarınızın yağlı görünmesine neden olabilir.
  3. Saç yastığınızın kılıfını değiştirebilirsiniz. Eğer yastık kılıfınız pamukluysa saç neminiz emilir ve kuruyan saçlarınız kabarmaya elverişli hale gelir. Kabaran saçlarınızı yatıştırmak için; yatarken saçlarınıza ipek bir şal sarabilirsiniz.
  4. İlk 2 çözüm önerimizi denediğiniz halde yine de saçlarınız kabarmaya devam ediyorsa saçlarınızı yıkama alışkanlığınızı değiştirebilirsiniz. İçerisinde sülfat bulunmayan kabarmayı önleyici şampuanlardan birini seçerek saçlarınızı yıkayabilirsiniz.
  5. Kabarık saçlarınız için bir başka önerimiz ise saç bakım rutininizi değiştirmenizdir. İçerisinde alkol bulunan ürünler kullanıyorsanız bunları kullanmayı bırakmalısınız.
  6. Piyasada kabarık saçları yatıştıracak çok sayıda saç bakım maskesi vardır. Bunlardan birini alarak saçlarınızın yapısının düzelmesine ve dış etkenlerden korunmasına yardımcı olabilirsiniz.
  7. Kabaran saçlar gün içerisinde hayatı zorlaştırırlar. Saçlarınızı yatıştırmak için çantanızda kabarma önleyici saç spreyi bulundurabilirsiniz. Saç diplerinize değdirmeden uygulayacağınız bu spreylerle gününüzü kurtarabilirsiniz.
  8. Saçlarınızın kabarmaması için bir başka uygulayabileceğiniz kolay yöntem de saç fırçanıza saç spreyi sıkmak ya da doğal yağlardan çok az sürmektir. Böylece fırça yardımıyla saçlarınız yatışarak kabarmaz.

Benzer içerik için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz