02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Kadınlarda Saç Dökülmesi

Kadınlar İçin Saç Dökülmesi

Farklı hormon seviyeleri ve kalıtsal faktörler doğrultusunda, kadınlarda yaşanan saç dökülmeleri pek çok anlamda birbirlerinden farklılık gösterir.

Kadınlarda Saç Dökülmesi

Farklı hormon seviyeleri ve kalıtsal faktörler doğrultusunda, kadınlarda yaşanan saç dökülmeleri pek çok anlamda birbirlerinden farklılık gösterir. Erkeklerde bulunan testosteron hormonu, genetik sebeplerle kelliğe sebep olabilirken, kadınlarda hormonal değişimler ve dış etkenler saç kaybına neden olabilmektedir. Kellik, kadınlarda çok nadir olarak gözlemlenen bir durum olmasına rağmen, ciddi saç dökülmesi ve seyrelme sorunları her yaşta kadında gözlemlenebilmektedir. Bu nedenlerin başında, her zaman olduğu gibi kalıtsal faktörler gelmektedir. Kadınlarda erkek tipi saç dökülmesine pek rastlanmasa da, yaş ilerledikçe yoğunlaşan saç dökülmesi problemleri görülmektedir.

Kadınlarda saç dökülmesinde rol oynayan en büyük etkenlerin başında yanlış uygulanan saç bakımı gelir. Saç bakım, şekillendirme ve renklendirme ürünleri, içerdiği kuvvetli bileşenler nedeniyle, saçlarınızın doğal yapısını bozarak saç tellerini neo hair hakkımızda zayıflatıp inceltir ve bu durum kopmalara, dökülmelere neden olur. Saçları çok sıkı bir şekilde toplamak da saç dökülmesini tetikleyen etkenlerdendir. Bunların yanı sıra hormon dengelerinde yaşanan değişimler de kadınlarda görülen saç dökülmelerinin başlıca sebeplerindendir. Bu sebeple gebelik döneminde ve doğum sonrasında pek çok kadın yoğun saç dökülmeleri yaşar. Doğum kontrol hapları gibi östrojen seviyesini etkileyen ilaçların kullanımı sırasında da saç dökülmeleri sıklıkla görülür. Menopoz dönemi, azalan östrojen hormonu ve ilerleyen yaşın da etkisiyle kadınlarda en çok saç dökülmesinin yaşandığı dönemlerdendir. Özellikle bu dönemde yaşanan saç dökülmelerinin sıklığı psikolojik olarak da olumsuz etkiler yaratmaktadır. Ancak kadınlarda saç dökülmeleri sadece hormonal etkenlerden dolayı gerçekleşmez. Ruh hali, stres seviyesi gibi faktörler de saç dökülmesinde azımsanamaz bir etkiye sahiptir. Üzüntü ve depresyon gibi durumlar ile yaşanan travmalar da saç dökülmelerini belirgin seviyede arttırır. Sonuç olarak çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelen saç kayıpları, özgüvenin azalmasına neden olabilir. Bundan dolayı kadınlarda yaşanan saç dökülmelerine karşı çeşitli bitkisel ve tıbbi çözümler üretilmiştir. Neohair Saç Protezi, tıbbi müdahale gerektirmediği ve kesin sonuç verdiğinden diğer yöntemlerden ayrılan, tamamen doğal saç görüntüsü yaratan ve hiçbir risk taşımayan bir saç kazanma yöntemidir.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz