02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Kadınlarda Saç Dökülmesi İçin Neler Yapılabilir?

Kadınlarda Saç Dökülmesi İçin Neler Yapılabilir?

Biz kadınların can alıcı noktalarından biri de saçlarımız. Güzelliğimizi taçlandıran önemli bir parçamız olarak gördüğümüz saçlarımızın dökülmesi ise tam bir kâbus. Eğer bu problemle karşı karşıyaysanız uzman bir doktora başvurmanızı ve en kısa sürede tedaviye başlamanızı öneririz. Bunun haricinde eğer saç kaybının daha başlarındaysanız sizlere destek niteliğinde birkaç öneride sunabiliriz.

Bu Destekler İse Şu Şekilde Olabilir:

– Saçı kökünden güçlendiren Aminexil, Octeine gibi maddeler içeren, saç telinin saç derisine olan bağını güçlendirmeye yardımcı olan saç bakım serumlarını her zaman mütemadiyen kullanabilirsiniz.
– Arginine, B5 proteini içeren şampuanları kullanarak saçlarınızı derinlemesine temizleyebilirsiniz.
– Biotin içeren besin takviyelerinden yararlanabilirsiniz.
– Kan dolaşımını arttırmak için sık sık saç derinize nazikçe masaj yapabilirsiniz.
– Stres nedenli bir saç dökülmesi sorunu yaşıyorsan spor gibi çeşitli aktiviteler yaparak bunun önüne geçmeye çalışabilirsin.

Dökülen saçlar için şekillendirme ipuçları

Saçlarınızda aşırı dökülme varsa, kısa bir saç kesimi tercih etmelerini önermektedirler. Ayrıca saç ayrımını değiştirerek ve dalgalı şekilde şekillendirerek de seyrek bölgeleri gizleyebilirsiniz.

Kadınlarda Saç Dökülmesinin birçok nedenleri vardır. Ancak belli başlı nedenlerini saymamız gerekirse, aşağıdaki 3 sebebe dikkat edilmesi gerekir.

1.Menopoz

50 yaşına yaklaşan kadınların yüzde ellisi, genelde saç dökülmesi sorununu yaşayabilmektedir. Hatta bu durum menopoz dönemine girdikten sonra da daha yoğun bir hal alabilmektedir. Hormonlar saç büyümesine destek olduğu için, östrojen hormonu azalmaya başlayınca saçlar da değişmeye başlıyor. Böylece saç dökülmesi sorunu ortaya çıkmaktadır.

2.Hamilelik

Hamilelik evreleri sonrasında saç dökülmesi sorunu ortaya çıkabilir. Doğum sonrasında hormonlar normal düzeye ulaşmaya çalışırken bu durum yaşanabilir. Ancak aşırı bir dökülme yaşıyorsanız önlem almaya başlamanız gerekebilir.

3.Saçlarınıza sert muamele göstermek:

Sıkı topuz, sıkı atkuyruğu gibi saç derilerini geren saç modelleri, sıkı örgülü saçlar saç tellerini oldukça yorar. Bunların dışında ısıyla şekillendirme, perma, Brezilya fönü gibi işlemler de saçlarınıza oldukça fazla bir şekilde zarar vermektedir. Saçlarınıza uyguladığınız bu sert muamele saç dökülmelerine neden olmaktadır.

Kadınlarda Saç Dökülmesi İçin Neler Yapılabilir?

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz