02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Kaşınan Saç Derinize Uygulamanız Gereken Doğal Yöntemler

Kaşınan Saç Derinize Uygulamanız Gereken Doğal Yöntemler

1) ELMA SİRKESİ 

Elma sirkesinde bulunan asetik asit (ACV) kalıntı ile mücadele ederken, antibakteriyel ve antifungal özellikleri cildin sağlıklı ve temiz olmasını sağlar. 1 bardak sıcak su ile 2-4 yemek kaşığı elma sirkesini karıştırın. Saçınızı yıkadıktan sonra bu karışımla saç diplerinize masaj yapın. Birkaç dakika bekletin ve durulayın.

2) ALOE VERA 

Kuru cilt, saç derisinin kaşınmasına neden olabilecek faktörlerden biridir. Aloe vera, doğal bir nemlendirici olarak hareket eder ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir. Kafa derisine aloe veradan gelen jeli sürün ve 20 dakika bekletin ılık su ile yıkayın. Sonuçları görene kadar haftada iki kez deneyin.

3) ÇAY AĞACI YAĞI 

Çay ağacı yağı, kaşıntı hissi ile etkili bir şekilde mücadele edebilen güçlü özelliklere sahiptir. Aynı zamanda kepek ve kaşıntılı bir kafa derisine neden olabilecek virüs ve mantarlarla savaşır. En sevdiğiniz doğal şampuanınıza birkaç damla çay ağacı yağı ekleyin ve kafa derinizin durumu düzelene kadar düzenli olarak kullanın.

4) HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI 

Hindistan cevizi yağı, kaşıntılı bir kafa derisi problemiyle savaşabilen başka bir doğal nemlendiricidir. Hindistan cevizi yağını hafifçe ısıtın, saçınıza uygulayın ve haftada iki kez saçın üzerine uygulayın. Yağ, tahriş olmuş bir saç derisini yatıştırır ve saçınızı besler.

5) TARAK VE FIRÇALAR

Kaşıntılı bir kafa derisi sorunu bazen kişisel hijyene bağlı olabilir. Saç fırçalarınızı ve taraklarınızı diğer insanlarla paylaşmaktan kaçının ve bakterilerin saçınıza ve cildinize nüfuz etmediğinden emin olmak için kullandığınız ürünleri düzenli olarak temizlemelisiniz.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz