02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saç Dökülmesinin Tedavisine Bir Adım Daha Yaklaşıldı

Saç Dökülmesinin Tedavisine Bir Adım Daha Yaklaşıldı

<h4> Kelliğin Tedavisine Bir Adım Daha Yaklaşıldı </h4>

İnsanlardan alınan doku örneklerinden ilk kez laboratuvar ortamında saç elde edildi ve kellik tedavisi için bilim dünyasında çok büyük bir adım atıldı.

<h4> Kellik Artık Kaderiniz Olmayacak! </h4>

Başta genetik faktörler olmak üzere pek çok etmen kelliğe neden olabilmektedir. Hem fiziksel hem de psikolojik problemlere yol açan kellik problemi artık kaderiniz olmayacak. Uzun süren laboratuvar çalışmaları sonucu Durham Üniversitesi araştırmacıları saç kaybı tedavisinde çığır açacak bir teknik geliştirdiler.

<h4> Kellik İlaçları Yeni Saç Üretmiyor </h4>

Columbia Üniversitesi profesörü Angela Christiano, kellik tedavisi ve kremlerinin hali hazırda olan saçların gelişimini arttırdığını ancak yeni saç oluşumunu tetikleyemediğini söyledi. Ancak gözlemlenen bu araştırma sonucu hastanın kendi hücrelerini kullanarak yeni saç kökleri üretme potansiyeline sahip olacaklarını açıkladı. Araştırmaların henüz çok yeni olduğunu vurgulayan Prof. Christiano araştırmayı tamamlamaları için daha çok zamana ve araştırmaya ihtiyaçları olduğunu ve kelliğin bir süre sonra tamamen tedavi edilebilir bir duruma geleceğini söyledi.

<h4> Bu Teknik İle Saç Üretiliyor </h4>

Araştırmaların ilk aşamasında saç kökündeki deri dokularından hücreler alındı. Bu hücrelerden yeni saç üretmeye çalışan araştırmacıların çalışmaları sonucunda alınan hücreler saça değil deriye dönüştü.

Araştırmanın ikinci aşamasında ise üç boyutlu kürecikler içerisine yerleştirilen hücrelerin saç kimliklerini korudukları ve saç oluşturma için uygun olduğu gözlemlendi. Bu ümit vadeden sonucu gören araştırmacılar yedi kişiden aldıkları doku parçalarını küreciklerin içine aktardı. 6 haftanın ardından alınan 7 örnekten beşinde saç kökü şeklini alarak yeni saçlar çıktığını belirlendi.

<h4> Protez Saç Uygulama Yöntemleri </h4>

Saç ve saç kaybı probleminizin teşhis edilmesini sağlayan Neohair saç protezi merkezi, sorununuz incelenerek size en uygun olacak protez saç uygulama yöntemine karar vermektedir. Bunun için saç teli örneğiniz alınır ve yüzünüzün anatomik şekli gibi etmenler göz önünde bulundurularak gerekli aşamalar özenle uygulanır. İleri teknoloji laboratuvarlarda tasarlanan Neohair saç protezi profesyonel bir şekilde kellik tedavisi sorunlu bölgeye aşağıdaki yöntemlerden birisi ile uygulanır:

  • Yapıştırma sistemi
  • Boncuklu sistem
  • Klipsli sistem

Protez saç işlemi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için https://www.neohair.com.tr/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz