02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Kemoterapi, Radyoterapi Tedavisinde Saç Dökülmesi

Kemoterapi, Radyoterapi Tedavisinde Saç Dökülmesi ve Protez Saç

Kanser hastalığının tedavisinde kullanılan kemoterapi ve radyoterapi yöntemleriyle alınan ilaçlar büyük oranda saç kaybına sebep olmaktadır.

Kemoterapi, Radyoterapi Tedavisinde Saç Dökülmesi

Kanser hastalığının tedavisinde kullanılan kemoterapi ve radyoterapi yöntemleriyle alınan ilaçlar büyük oranda saç kaybına sebep olmaktadır. Kanseri engellemek amaçlı uygulanan kemoterapi ve radyoterapide kanserli hücreleri hedef alınarak, büyümelerine engel olunmaktadır. Ancak bu tedavi yöntemi, bir süre sonra vücuttaki diğer hücrelerin ve saç köklerinin etkilenmesine de neden olabilmektedir. “Alopecia” olarak bilinen saç dökülmesi de kemoterapi ve radyoterapi tedavisinin etkisiyle görülen saç dökülmesi türüdür. Bu durum sadece saçların değil vücuttaki diğer tüylerin dökülmesine de neden olabilmektedir. Bu uygulamaların yanı sıra kanser tedavisinde kullanılan ilaçlar da saç dökülmesine veya bölgesel saç kaybına neden olabilmektedir.

Saç dökülmeleri kemoterapi veya radyoterapi tedavisi başladıktan yaklaşık iki veya üç hafta sonra başlar. Bu dönemde yaşanan saç kaybının yoğunluğu, tedavi görenlerde üzücü bir yan etki oluştururken, hastaların özgüvenlerini de kaybetmelerine neden olmaktadır. Bu saç kaybı kalıcı olmamakla beraber yeni saçlar da, kemoterapi veya radyoterapi uygulamaları sonlandıktan altı ay sonra uzamaya başlamaktadır. Kemoterapi veya radyoterapi tedavisi görmek, cildi de hassaslaştıracağından kafa derisinin korunması bu süreçte büyük önem taşımaktadır.

Kanser hastalığının tedavisinde, yüksek bir moral seviyesinin en az kemoterapi kadar etkili olduğu düşünüldüğünde, hastaların tedavi sürecinde kendine güvenip, olabildiğince keyifli neo hair hakkımızda kalabilmeleri büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple, kemoterapi veya radyoterapi tedavisi gören hastalar, saç dökülmeleri yaşadıklarında çeşitli yöntemlerden faydalanmaktadırlar. Yaşanan saç kaybı geçici olduğundan bu yöntemlerin arasında en yaygın olarak başvurulanı peruk kullanımıdır. Ancak doğal bir görüntüsü, yapısı ve pratik kullanımı olmaması nedeniyle peruk kullanımında memnuniyet oranı düşüktür.

Doğal bir yapıya ve kolay kullanıma sahip protez saç uygulaması, kemoterapi ve radyoterapi sürecinde de uygulanabilen bir çözüm yöntemidir. Saç protezi uygulaması, tedavi sürecine hiçbir şekilde engel olmadığı gibi, herhangi bir riski de barındırmaz. Neohair Saç Protezi, bu tedavi sürecinde de hassaslaşan kafa derisine uygun olarak üretilmiş bir uygulamadır. Uzman ekibimiz tarafından yapılan bu uygulama sayesinde kaybettiğiniz saçları aramayacak, motivasyonunuzu yüksek tutacaksınız. Neohair kanser tedavisi gören hastalar için özel olarak üretilen saç protezlerini çok kısa bir sürede tasarlayıp uygulamasını gerçekleştirmektedir.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz