02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Kemoterapi Sonrası Protez Saç

Kemoterapi Sonrası Protez Saç

Saç dökülmesine yol açan bir değer etkende kemoterapi tedavileridir. Bu tedaviler tamamen saçlarınızı kaybetmenize neden olabilir. Kanserle mücadele evresinde uygulanan kemoterapi tedaviyi gören kişide ciddi saç, kirpik ve vücuda ait diğer kıl ve tüylerin dökülmesine sebebiyet vermektedir. Bu durumun getirdiği psikolojik çöküntü ve üzüntüyü aşmazsa protez saç sayesinde mümkün.
Kemoterapi tedavinizin ardından saçlarınıza eskisi gibi kavuşmak ise çok kolay ve ulaşılması zor değil. Çok kısa sürede eski saçlarınıza kavuşabilirsiniz.

1- Saç Kaybı Yaşayanlar İçin Protez Saç

Kemoterapisonrası protez Saç uygulamasından yararlanabilirsiniz. Kaybettiğiniz saçlara ve özlem duyduğunuz görünümünüze ulaşmanız açısından protez saç oldukça avantajlı bir uygulamadır. Saçım ekim yöntemlerinin aksine, bu yöntem ile saç köklerinize gerek kalmadan doğal, parlak ve gür saçlarınıza ulaşabilirsiniz. Natürel şekilde oluşturulan saçların, başınızda seyrek olan ya da saç olmayan alanlara yerleştirilmesi sağlanarak, istediğiniz saç görünümüne kavuşmanız sağlanmaktadır.

2- Protez Saç Ölçülendirme

Protez saç yaptırmak istemeniz durumunda, ölçü alınır. Kemoterapi sonrasında kaybetmiş olduğunuz saçlarınız için aynı şekilde saç görünümünün sağlanması açısından belirlemeler yapılacaktır. Sonrasında ise direkt olarak saç yapımı sağlanarak, ölçülendirme sonrasında saçlarınız istediğiniz şekilde ayarlanacaktır.

3- Protez Saç Temizliği

Yaptırmış olduğumuz protez saçın temizliği hususunda detaylı bilgi işlemi yapan uzman tarafından verilecektir. Siz saç temizliğini en iyi şeklide yapmanız durumunda, çok daha uzun süre protez saçı kullanabilecek olduğunuzu bilmelisiniz. Saç temizliğini doğal saçlarınızın temizliğini yapar gibi, düzenli olarak yapmayı ihmal etmemelisiniz. Protez saç temizliği hususunda verilen bilgileri dikkate alarak, ona göre hareket etmeyi ihmal etmemelisiniz.

4- Protez Saç Kullanım Ömrü

Protez saçın minimum ömrünün 1 yıl olduğunu söyleyebiliriz. Yapıldıktan sonra kişinin doğru bakım uygulaması ile bu sürenin 1.5 yıla kadar çıkma ihtimalinin olduğunu bilmelisiniz. Protez saç kullanım süresi oldukça uzun olduğundan, pek çok kişinin seyrek saç probleminden bu şekilde kurtulduğunu söyleyebiliriz.

Kemoterapi Sonrası Protez Saç

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz