02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Kepek Neden Oluşur

Kepek Neden Oluşur

Saçlarla ilgili problemler sıralanmaya başladığında, kepek problemi ilk beş sıraya kesinlikle girer. Omuzlarda veya saçların arasında kendini beyaz toz formda belli eden kepeğin estetik görünümü bozduğu gerekçesi ile kimsenin hoşuna gitmez. Peki nedir bu kepek? Neden oluşur?

Kepekler, saç derisinin dökülmesinin oluşturduğu medikal bir durumdur. Aslında vücudumuzun her noktası gibi, saç derimizin üst tabakasının da sürekli soyularak kendini yenilemesi son derece sağlıklı bir durumdur. Hücrelerimizin kendini yenilediğini ve canlı olduğunu gösterir. Ama soyulan deri kendini herkeste büyük beyaz parçalar halinde göstermez. Kepekler, bazı sebeplerden dolayı ortaya çıkan tıbbi bir meseledir.

Kepek, Kepekler nasıl giderilir? Neohair

Kepekler, Kepekler nasıl giderilir? Neohair

Kepek Nedenleri

1-    Saç tarama alışkanlığı

Saçlarını düzenli olarak taramayanlar, saç derisinin soyulan kısmını düzenli olarak temizlememiş olurlar. Bu da saç derisinin birikimine ve dökülmesine sebep olur.

2-    Soğuk havalar

Soğuk havalarda saç derisinin üst tabakası kurur ve dökülür. Saç derisinin sıcaklığını sabit tutmak gerekir.

3-    Hatalı şampuan kullanımı

Duş sırasında saçları yeterli miktarda şampuan ile yıkamak gerekir. Yoksa biriken yağ ve deri hücreleri kepe olarak geri döner.

4-    Beslenme düzeni

B vitamini ve çinko içerikli besinler, saç derisinin sağlığını korumasına yardımcı olur. Bu da kepek problemini en aza indirir.

5-    Stres

Stres, her türlü problem gibi kepeğe de yol açabilir. Stresli biri için kepek oluşabilecek sorunların en küçüğü olsa da, can sıkıcı bir hal alabilir.

6-    Hastalıklar

Bazı nörolojik hastalıklar, kalp rahatsızlıkları ve bağışıklık sistemi problemleri, saç dersinin sağlığını bozarak kepek oluşumuna sebep olabilir.

7-    Seboreik Dermatit hastalığı

Bir deri hastalığı olan seboreik dermatit, fazladan deri hücresi üretilmesine ve olması gerekenden fazla ölü saç derisi oluşumuna sebep olur.

Benzer içerikler için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz