02122962626
  Randevu

Kimler Saç Protezi Uygulamasını Tercih Etmeli

Kimler Saç Protezi Uygulamasını Tercih Etmeli

Protez saç uygulaması genetik olarak ya da fizyolojik olarak saç kaybı yaşayan kişiler tercih edebilir. Yaşlanmaya bağlı olarak yaşanan saç problemlerinde de saç protezi tercih edilebilir. Kemoterapi gören kişiler için de en uygun yöntemdir. Aynı zamanda yanık ve yaralanma nedeni ile meydana gelmiş olan saç kayıplarında da saç protezi kullanılabilir. Saç protezi uygulamasında saçın dökülmesinin hangi aşamada olduğu bir önem taşımaz. Bu kişilerin rahatsızlık duymasına göre değişir. Saç protezinin bakımının yapılması gerekir. Bakım yapamayacak olan kişilerin bu uygulamayı yaptırmaması gerekir. Uygulamayı para büyüklüğünde saç kaybı yaşayan kişilerde tercih edebilir. Kişilerin erkek, bayan ya da çocuk olması sorun oluşturmaz.

 

Kimler Saç Protezi Uygulamasını Tercih Etmeli

Saç Protezi Uygulamasını Kimler Tercih Etmemelidir?

Saç protezi uygulaması altı yaşın altında olan çocuklara uygulanamaz. Egzama sorunu yaşayan kişilere de uygulama gerçekleştirilemez. Aynı zamanda kronik cilt rahatsızlığı yaşayan kişilerin de bu uygulamayı yaptırmaması gerekir. Bunun nedeni ise kişiler daha fazla soruna yol açma durumunun bulunmasıdır. Bu rahatsızlıkların dışında bulunan kişiler rahatlıkla saç protezi kullanabilirler. Saç protezinde herhangi bir cinsiyet ayrımı yapılmaz. Aynı zamanda altı yaşından büyük olan çocukların da yaptırabileceği bir uygulamadır.

 

Saç Protezinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Saç protezi istenen her yere rahatlıkla taşınabilir. Aynı zaman da istenen her şekle girer. Kişinin doğal saçından herhangi bir farkı yoktur. Protez saç kişinin kendi doğal saçı ile bir uyum içerisindedir. Kişiler sporlarını istedikleri şekilde rahatlıkla yapabilirler. Hava ve su geçirme özelliğine sahiptir. Bu sayede de doğal saç kullanıyor gibi avantaj sağlar. Doğal saça uygulanan her türlü uygulamanın protez saça da yapılma imkanı vardır. Bu da rahat bir kullanım imkanı sağlar.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz