02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Kıvırcık Saçlar İçin 11 İpucu!

Kıvırcık Saçlar İçin 11 İpucu!

Kıvırcık Saçlar İçin 11 İpucu!

Kıvırcık saçların artık eskisinden çok daha farklı olacak!

Eğer kıvırcık saçlarınız varsa kötü saç günlerine de alışkınsınız demektir. Kabarık saçlar, şekil almayan buklelerle uğraşmaktan bıktıysanız artık bu sorunlara “güle güle” demenin zamanı geldi demektir. Kıvırcık saçlarının güzelliğini ortaya çıkaracak 11 ipucu ile karşındayız. Bu taktikleri denedikten sonra saçlarına bir bakan tekrar bakacak!

Saç Kremini Doğru Uygula 

Saç kremini uygularken yaptığın hatalar, kıvırcık saçlarının şekilsiz görünmesine sebep olabilir. Saçlarındaki şampuanı duruladıktan sonra saçlarını birkaç tutama ayır ve saç kremini bu tutamlara ayrı ayrı sürmeyi dene. Daha sonra parmaklarınla saçlarını tarayarak saç kreminin saç tellerinin aralarını da işlemesine yardımcı olabilirsin. Son olarak soğuk su ile saçlarını durulursan saçlarının yumuşaklığını garantilemiş olacaksın.

Buklelerini Düzelt 

Saçlarını yıkadıktan sonra kurutma aşamasına geçmeden önce buklelerini düzeltmeni öneriyoruz. Bu aşamada parmaklarınla buklelerini burgu şeklinde kıvırıp, kıvırcık saçlarının daha kusursuz görünmesini sağlayabilirsin.

Saçlarını Doğru Şekilde Kurut 

Saçlarını kuruturken de ellerinle buklelerini aşağıdan yukarı iterek hafifçe sık ve her daim saçlarını üstten kurut. Bütün buklelerine bu işlemi uyguladığında saçlarının kuruduğu zaman harika görünecektir.

Yağ Krem Kullan 

Saçlarını kuruttuktan sonra daha kusursuz ve parlak görünmesi için saç uçlarına ve boylarına besleyici yağ kremi sür. Böylece hem saçların gün içinde elektriklenmeyecek, hem de daha canlı görünecektir.

Kıvırcık Saçlar İçin Krem Kullan 

Kıvırcık saçlar için üretilen şekillendirici kremler hayat kurtarıyor! Sen de saçlarını ısı ile şekillendirmek yerine bu tarz kremler kullanarak hem saçlarını koruyabilir, hem de kusursuz bukleler elde edebilirsin.

Kalın Dişli Tarak Kullan 

Saçlarını ince, sık dişli taraklar yerine daha kalın ve geniş taraklarla taramalısın. Böylece birbirine karışan saç tellerini daha kolay ayırabilirsin.

Katlı Kesim 

Kıvırcık saçlarının kolayca şekil almasını istiyorsan katlı saç kesimlerine göz atabilirsin. Böylece saçlarının kabarmasını minimuma indirebilirsin.

Ara Makasına Hayır! 

Saçlarını kuaförde ara makasıyla inceltmeye hayır! Çünkü ara makası, buklelerinin canlılığını alıp, saç uçlarının kuru, yıpranmış ve hasarlı gibi görünmesine sebep olabilir.

Doğru Saç Stilini Bul 

Kıvırcık saç modellerinden ilham alarak ve deneyerek sana en çok yakışan saç modelini bulmalısın. Böylece kötü saç gününe uyandığında saçlarını nasıl şekillendirmen gerektiğini biliyor olacaksın. Kıvırcık saçların için saç modeli ilhamı için buraya tıklayabilirsin!

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz