02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Maşa Kullanmadan Saçları Kıvırcık Yapmak

Maşa Kullanmadan Saçları Kıvırcık Yapmak

Yeni tarzlar denemek için teknolojinin yardımını alıyoruz. Fakat insanlar yüzyıllar önce de tarz değiştiriyordu ve bunu yaparken elektronik aletleri kullanmıyordu. Üstelik elektronik aletleri kullanmadıkları için saçlarının sağlığını da bozmuyorlardı. Bugün ise tarz uğruna saçlarımızın sağlığını tehlikeye atmayı göze alıyoruz. Örneğin saçlarımızı kıvırcık yapmak için maşa ve ısıtıcılar kullanıyoruz. Halbuki buna hiç gerek yok. İşte maşa kullanmadan kıvırcık saç yapmanın yolları.

Kıvırcık Saç, Saçları kıvırcık yapma, Neohair İstanbul

Kıvırcık Saç, Saçları kıvırcık yapma, Neohair İstanbul

Tişört Kullanmak

Banyodan çıktıktan sonra saçlarınızın ıslaklığını alın. Uzunlamasına şeritler halinde kestiğiniz eski tişörtünüzün parçalarını, saçlarınıza diplerinden başlayarak sarın. Şerit inceliğine bağlı olarak kıvırcıkların sık ve fazla olacağını unutmayın.

Sosis Bigudi Kullanmak

Sosis bigudiler kozmetik dükkanlarında satılıyor. Klasik bigudilerden farkı, onlar kadar büyük olmadığı için hakiki kıvırcık saçlar yapabiliyor olmaları. Tek yapmanız gereken, hafif nemli saçlarınızı sosis bigudilere dolamak ve bir gece beklemek. Sabaha kıvırcık saçlarınız olacak.

Pipet Kullanmak

Bunu yaparken az evvel kola içerken kullandığınız pipeti kullanmamanız saç temizliği için faydalı olabilir. Hafif nemli saçlarınızı pipetlere sararak 4-5 saat kadar bekleyin. Pipetlerin kapladıkları alandan rahatsız oluyorsanız  pipetin iki ucunu birbirine bağlayabilirsiniz.

Saç Bandı Kullanmak

Banyodan sonra hafif nemli saçınıza uygulayabileceğiniz bu yöntem için saç bandını öncelikle alnınızın üzerine takın. Saçlarınızdan aldığınız parçaları bu banda dolamaya başlayın. Bu yöntem saç diplerinden itibaren kıvırcık saçlar sağlamayacaktır. Eğer saçlarınızın belirli bir bölgesinden sonra kıvırcık olmasını istiyorsanız kullanabilirsiniz.

Islak Mendil Kullanmak

Tutam tutam ayırdığınız saçlarınızı, kıvırcık olmasını istediğiniz yerden itibaren ıslak mendile sarın. Sabit durması için ıslak mendilin uçlarını bağlayın. Bir gece bekleyin ve kıvırcık saçlarla uyanın.

Saç Örgüsü Kullanmak

Hemen herkesin sıkça kullandığı bu yöntemin püf noktası, örgülerin sıklığı ve çokluğu. Eğer sık ve çok örerseniz sabaha istediğiniz kıvırcık saçlara erişebilirsiniz.

Benzer içerikler için tıklayınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz