02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Saç Şekillendiricilerine Dikkat

Saç Şekillendiricilerine Dikkat

Saçlarınızı şekillendirmek için kullandığınız maşalar hem fiyat bakımından bütçenize hem de saçlarınızın yapısına çok büyük zarar vermektedir.
Maşa gibi şak şekillendirici aletler, saçlarınız şekillendirmek için kullandıkları yüksek ısılardan ötürü saçlarınıza zarar veriyor. Saçlarınızın güzel gözükmesi için yaptığınız bu işlem aslında saçlarınız mahvolmasına sebep oluyor. Saç şekillendirici kullanmanın zararları adlı makalemizi inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

1- Saçların Dökülmesi

Çok fazla saç şekillendirici kullanmak, saç diplerinin güçsüzleşmesine, saçların kopmasına ve yıpranmasına neden olmaktadır. Bunların sonucunda büyük ölçüde saçların dökülmesi ile karşı karşıya kalabilir ve bu durum sizi psikolojik sorunlarla da karşı karşıya bırakabilir. Saçlarınızın dökülmesi, seyrekleşmesi kullandığınız şekillendirici ürünlerle ilgili olabilir. Bu noktada bu ürünlerin ve saç şekillendirici aletlerin kullanımını azaltarak birde sonuca böyle bakabilirsiniz.

2- Saç Uçlarının Kırılması

Yapmış olduğunuz maşa – düzleştirici işlemleri direkt olarak saç uçlarının kırılmasına yol açabilir ve buda saçlarınızın sağlıksız görünmesine sebep olabilir. Bu sebeple saç uçlarının kırılmasını önlemek için maşa kullanımını azaltmanızı öneriyoruz. Çok yüksek ısıda şekillendirmiş olduğunuz saçlarınız, haftada birkaç kez uygulanması saçlarınızın sağlıksız olmasına yol açacaktır. Bunun için kullanım sıklığına ve kulanım derecesine dikkat etmeye çalışın. Böylece saçlarınızın sağlığına doğru bir adım daha atabilirsiniz.

3- Saçların Matlaşması

Saç renginin matlaşması da sıcak ürünlerin saç bakımında kullanılması ile gerçekleşiyor. Saçlarınızın parlak görünümünü kaybetmesi, bu ürünler ile saç şekillendiricilerin verdiği zararlar sonucu matlaşmaya yol açıyor. Düzenli olarak kullanmak yerine mümkün mertebe en az kullanmaya çalışarak saçlarınızın matlaşmasının önüne geçin. Parlak ve canlı saçlara sahib olun.

4- Saçların Yıpranması

Yüksek ısıda olan bu ürünlerin kullanılmasıyla saçların yıprandığını göreceksiniz. Yıpranan saçlardan kurtulmak açısından, mutlaka saç bakımı yapın. Doğal ürünler ile saçlarınızın eski görünümüne kavuşmasını sağlayın. Yüksek ısıda olan saç maşaları, saçlarınızın kırılmasına ve kötü bir görüntüye yol açıyor. Bunun için saçlarınızın yıpranmasına neden olacak işlemlerden uzak durmaya çalışın.

Maşa kullanımı ile saçların zarar görmesi önlenebilir. Yukarıda verilen önerileri dikkate alarak saçlarınızın zarar görmesinden kurtulun.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz