02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Ne Kadar Zamanda Protez Saç Bakımı Yapılır?

Ne Kadar Zamanda Protez Saç Bakımı Yapılır?

<h4> Ne Kadar Zamanda Protez Saç Bakımı Yapılır? </h4>

Protez saçlar iyi bir protez saç merkezi tarafından yapıldığında düzenli bakımla sorunsuz biçimde kullanılabilirler. Farklı zaman dilimlerinde bakımı yapılması gereken protez saçlarda bakım da maliyetlidir ve gereklidir.

2 hafta ile 8 hafta arasında değişen zaman dilimlerinde protez saç bakımı yapılmalıdır. Bu süre kişiye göre değişmektedir. Ancak belirli bir rutinle bakım yapılması, protez saçın uzun ömürlü olmasına yardımcı olduğu gibi doğal bir saç bakımını da garantiler.

Normal saçlar gibi uzamayan protezleri ne kadar zamanda protez saç bakımı yapılır sorusunun ideal cevabı 3 haftada bir olarak verilebilir.

 

<h4> Protez Saç Bakımında Neler Yapılır? </h4>

  • Protez saç çözücü uygulanır ve saçlar saç derisi ve yeni çıkan saçlara zarar vermeden çıkarılır,
  • Saç derisinin bakımı yapılır,
  • Protez saçın bakımı yapılır, sorunlar varsa düzeltilir,
  • Su bazlı yapıştırıcı uygulanır,
  • Protez saç takılır.

Bu şekilde yapılan saç bakımıyla tercih edilen protezde değişilik olacaksa bakım seansları sırasında yapılabilir. Ancak herhangi bir değişiklik söz konusu değilse bakım konusunda yapılacaklar yapılarak işlem sona erer. Saç protezleri kadınlarda da erkeklerde de tercih edilebilir.Özellikle kanser tedavisi görenler için geçici olan aranan çözümlerde memnun edici sonuçların alınmasını sağlayan protez saçlar bakımlarının kolay olması nedeniyle herkes tarafından kolayca kullanabilir. Protez saç bakımında tercih edilen basım alternatifleri, normal saçlar gibidir.

 

<h4> Saç Protezi Bakımı Maliyeti </h4>

 Saç protezi yaptıranlar genelde saç protezlerini ucuza bakım yapan yerlerde taktırıp çıkarmaya meyillidir. Oysa bu durum son derece sakıncalıdır. Çünkü kalitesiz yapıştırıcı ve çözücülerin kullanılması saç protezinin zarar görmesine neden olabilir. Bu durumda da ucuza bakım yaptırma hevesi saç protezinden olmayla sonuçlanabilir.

Piyasası 90 TL’den başlayan bu uygulamalardan memnun edici sonuçların alınması için protez yaptırılan yerde protezlerin bakımının yapılması uygun olacaktır. Protez saçların maliyeti hesaplanırken bu bakımlar da dikkate alınmalıdır. Saç ekimi imkanınız varsa saç ekimiyle saçlarınızı gürleştirebilirsiniz. Ancak saç protezlerinin gürlüğü ve görünümü kadar iyi bir sonuç almayacağınızı bilmelisiniz.

Saçlarınız tamamen kaybolmuşsa saç ekimi çok ince bir görünümle saçlarınızın görünmesini sağlayacaktır. Ancak saçlarınızın gür ve güzel görünmesini istiyorsanız en iyi çözüm protez uygulamasıdır.

 

<h4> İyi Bir Saç Protezi Nasıl Olmalıdır? </h4>

İyi bir saç protezi saç bakımında sorunsuz biçimde sonuç veren ürünlerdir. Bu ürünleri kullandığınızda saç protezinin saçlarınızdan farksız olması söz konusu olacaktır. İstediğiniz gibi şekillendireceğiniz saç protezleri, aynı zamanda renk olarak da saçlarınızdan farksızdır.

Bununla birlikte fiyat konusunda farklılık gösteren bu protezlerden elde edeceğiniz verim çok daha kaliteli olacaktır. Saç protezi yaptırmak istediğinizde kimyasal işlemler ve boyama gibi işlemlere açık olacak olan saç protezlerinizle doğru bir bakım yapabilirsiniz. Doğru saç protezleri kullanmak saçlarınızdaki bu eklentinin doğal saçlarınız kadar konforlu ve rahat olduğunun da bir göstergesi olacaktır.

 

<h4> Protez Saçların Avantajları </h4>

Geri dönüşü olan bir işlem olan saç protezleri geniş bir saç modeli çeşitliliği sunmaktadır. Kısa sürede uygulanan ve yapay bir peruk gibi görünmeyen bu uygulamalar, saçın farklı yönlerde taranabilmesi ve değişik şekiller alabilmesi açısından son derece önemlidir. En büyük avantaj zaman kaybı yaratmayan ve sorunsuz biçimde kullanılan bir uygulama olmasıdır.

 

<h4> Protez Saç Nerede Yaptırılır? </h4>

Protez saçlar saç protez merkezlerinde yaptırılır. Ancak bu konuda seçim son derece önemlidir. Çünkü kalitesiz saç kullanan ve Çin malı ürünlerle protez yapan merkezler de vardır. Bu merkezleri yerine tercih edeceğiniz protezleri markalaşmış ve sertifikası olan yerlerde yaptırmalısınız.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz