02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Orta Yaş Grubu ve Saç Dökülmeleri

Orta Yaş Grubu ve Saç Dökülmeleri

Yaşın ilerlemesi ile yaşlılık belirtileri arasında saç dökülmesi de yer alıyor. Dökülmeye başlayan saçlarınızdan rahatsız mı oluyorsunuz? Bu durumla yüzleşmek istemiyor musunuz?
Protez saçlar ile saç dökülmeleri ve seyrekleşen saçlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Orta Yaş Grubu ve Saç Dökülmeleri

1- Saç Bakımını İhmal Etmeyin

Saç bakımının, düzenli ve saç tipinize uygun ürünlerle yapılıyor olması saç dökülmelerinin önüne geçebilecek önemli bir unsurdur. Saç bakımı sayesinde saçınızın ihtiyacı olan nemi, vitamini ve mineralleri geri kazandırabilir ve yıpranmış, sağlıksız ve dökülen saçlardan kurtulabilirsiniz. Bitkisel ürünler kullanarak saçlarınızın güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Bitkisel ürün kullanımın yanı sıra ne tip ürüne ihtiyacınız olduğunuzu da belirlemeniz önemlidir. Doğru analiz ve ihtiyaç tespitinden sonra saçlarınızı güçlendirecek bakım ürünlerinin kullanımına geçebilirsiniz.

2- Protez Saç Avantajını Değerlendirin

Dökülen saçlarınız başınızda büyük açıklıklara yol açıyorsa ya da seyrekleşen saçlarınız sizi aşırı derecede rahatsız ediyorsa, protez saç ile kısa sürede bu duruma çözüm bulabilirsiniz. Sunulan protez saç imkanları ile saçlarınızın eskisi gibi gür gözükmesini sağlayabilir aynı zamanda doğal bir görünümde yakalayabilirsiniz. Protez saç avantajları ile hayal ettiğiniz eski saçlarınıza kavuşmanız mümkün olacak.

3- Vitamin Eksikliğini Giderin

Dökülmelerin nedenleri arasında vitamin eksikliği de bulunur. Bu sebeple saç dökülmelerine çözüm olması açısından eksik olan vitaminleri temin edin. Vücudunuzun vitamin alması ile saçlarınızın da güçlenmesinin sağlanacağına emin olabilirsiniz. Alınan vitaminler kan yoluyla, saç derisinde aktif ve yoğun olan damar ağına da kısa sürede ulaşmasını sağlayacaktır. B12, D vitamini gibi önemli vitaminleri alarak saç dökülmelerini çözüme kavuşturun.

4- Özel Şampuanlar Kullanın

Şampuanlarınızın saç dökülmelerine karşı olmasına dikkat edin. Kullandığınız şampuan saçınıza uygun olursa, sorun yaşamadan saç bakımınızı yapmanız mümkün olur. Bunun için mutlaka saç dökülmelerini önleyici şampuanlar ile saçlarınızı temizleyin.

5- Saç Maskesi Yapın

Saç diplerinizi güçlendirmek, saç uçlarında kırılmaların önüne geçmek için saç maskesi yapabilirsiniz. Maskeler sizin saç tipinize uygun olmalı. Yağlı saç, karma saç, kuru saç gibi seçenekler üzerinden saç maskenizi alın. Dökülmeleri önleyici saçlar ile saçlarınızın korumasını sağlayın. Düzenli bakımlar ile saç dökülmelerinin önlenmesi mümkün olduğundan, saçlarınızı kaybetmeden önlem almaya dikkat edin.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz