02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Protez Saç Bakım Süresi Ne Kadar?

Protez Saç Bakım Süresi Ne Kadar?

 <h1> Protez Saç Bakım Süresi Ne Kadar </h1>

Saçların dökülmesi, genetik nedenle saçta kelleşme gibi nedenlerle protez saçlara olan talep epey fazladır. Bu saçların yapışma alanlarının yenilenmesi gerekir.

<h2>Protez Saçlarda Bakım Süresi Aralığı</h2>

Protez saçlar genel bir tanımlama ile ifade edilirse  saça özel solüsyonlarla yapıştırılan ekleme saçtır.  Bu solüsyonlar birkaç hafta geçmesinden sonra yenilenmeye ihtiyaç duyar. Bazı kişilerde 2 -3 haftada bazılarında ise 5 haftada yenilik gerekebilir. Bu yenileme işleminin yapılması, saçı sorunsuz kullanmak için önemlidir. Yapışkanların yenilenmemesi, saçta şekilsiz görüntülere neden olabilir.

Protez saç bakım süresi değişkenlik gösterir ve bunun da nedeni saçları yıkama sıklığı, dış etkenlere ne kadar maruz kaldığı gibi durumlardır.  Yani kullanım özellikleri bakım süresini erkene de alabilir geciktirebilir de. Tabi yapıştırılan solüsyonun kalitesi de bu noktada önemlidir. Ürün ne kadar ucuz ve kötü olursa  hem deride  hasar bırakma  ihtimali artar hem de saçların bakım süresi sıklaşır.

<h3>İyi Kalitede Üretilen Protez Saçların Artıları </h3>

Protez saçları iyi kalitede seçerek şu gibi avantajlar elde edebilirsiniz:

 • Saçlarınızı tararken dilediğiniz yöne rahatça hareket ettirebilirsiniz. İstenen şekle girrmesini kolayca sağlamak mümkün olur.
 • Kendi doğal saç çizginizden ayırt edilemez. Hatta bazı firmalar doğal deriden çıkan saç görüntüsü bile verebilmektedir. Kişinin kendi saçı ile doğal bir uyum vardır.
 • Hareketli uygulamalarda terleyen saçların doğal şekilde görünmesi sağlanır. Ayrıca hareket ederken sallanan saçlar da aynen  doğal görünecektir. Bu doğallık ekim yönü ile de ilgili bir durumdur.
 • İyi bir saç protezi ile ince ve hafif bir hissiyat elde edilir. Bu durum hem ruhsal hem de maddi açıdan artı demektir.

<h4> Saç Bakım Fiyatları </h4>

Saç bakım fiyatları  konusuna gelince işlem detayları ve firma özelliklerine göre 40- 100 lira arası değişebilir.  Bu fiyat farklılıklarının nedeni bakım işlemlerindeki titizlik ve işlemde kullanılan malzeme kalittesi olarak düşünülebilir.   Bazı kişiler saç protez merkezine gitmeden kendileri de yapmak isteyebilir. Öncelikle nasıl bir uygulama olduğunu öğrenerek evde kendi koşullarında da bunu yapabilmektedir.

 

<h5> Saç Protezi Hakkında Önemli Bilgiler </h5>

Saç protezleri hakkında merak edilen genel bilgiler şöyle sıralanabilir:

 • Saçsız alana özel bir solüsyonla yapıştırılır ve tıbbi bir müdahaleye gerek yoktur.
 • Yapıştırma işlemleri için kullanılacak ürünlerin kendi tarafınızdan temin edilmesi durumunda yetkili bir yerden alınması gerekir. Yapıştırıcılar – bantlar veya çözücü gibi ürünleri temin ederken dikkat etmelidir.
 • Saç protezleri kendi içinde çeşitlere ayrılır. Deriden yapılanlar yaygın kullanılır. Alt yapıs daha değişik ürünler de kullanılabilir. Orta kısmı hava ve su geçirgenliği olan, deri ürünler Türkiye’de sıkça kullanılmaktadır.
 • Saç protezi yapılmadan önce şahsın saç özellikleri ve deri yapısına uyuma bakılmalıdır. Eğer ilk adım doğru olmazsa sonraki aşamlarda uzun süre kullanım mümkün olur. Saç genel görüntüsü az yıpranır ve bakımlı durur.
 • Saç üretim kalitesine önem verilmeyen protezlerin doğallıktan uzak durması muhtemeldir. Yani seri üretim protez saçlar daha sonra sorunlara neden olabilmektedir.
 • Düşük kalitede protez saçlar zamanla ön şakakta koyu hat şeklinde görülmeye başlanabilir. Ayrıca saçlar her yöne sınırlı şekilde taranır. Çok zorlamadan işlem yapmak gerekir. içerisinde kar amaçlı ucuz imalat ürünü olması nedeniyle zararlı olabilir. Seri üretim yapılırken saçların alt yapısında birtakım defolar olması ve bu nedenle de hızlı şekilde parçalanma hali.
 • Protez saçlar eğer doğru uygulanırsa uzun süre, rutin bakımla da beraber memnuniyet veren sonuçlar sağlar.  İstendiği zaman çıkarılabilir ve değiştirilebilir. Eğer kalıcılık arayışınız varsa ekim yöntemine de başvurabilirsiniz.
Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz