02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Protez Saç Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Protez Saç Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

<h4> Protez Saç Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler </h4>

Takma saç, ekleme, yapıştırma saç gibi isimlerle de anılan protez saçlar, uygulama sonraki süreçte  bakım açısından titizlik gerektiriyor.

<h4> Protez Saç Nedir? </h4>

Tanımla işe başlamak gerekirse protez saç, teknolojinin de ilerlemesi sonrasında, bir solüsyonla beraber kişinin kafasına yapıştırılan takma saçı ifade eder.  İnsan saçının aynısı  taklit edilerek bu yapışacak saçlar ayarlanmaktadır. Birçok saç tipine yönelik olarak geniş bir yelpazede  tercih olabilir.  Örneğin bir kişinin saçı eğer kıvırcıksa buna göre protez saç eklemesini talep edecektir.  Bir kişi protez saç kullandıktan sonra  geri dönüşü yapabilir. Yani kullanmak istemiyorsa veya çıkarabilir ve eski görüntüsüne ulaşabilir.

<h4> Protez Saç Kimler İçindir? </h4>

 Protez saçlar,  bir nedenle kafasında saç olmayan, kellik sorunu yaşayan ve bu alanı saçla kapatmak isteyen kişiler için idealdir. Bazı kişiler kanser tedavisi sürecinde saçları döküldüğü için bu saçları kullanabilir. Yenileri çıkana kadar yapay saçlar kendilerini daha iyi hissettirebilir. Bazı kişiler de kendi istekleri, saç modelinde değişim yapmak istediklerinden bu saçlara başvuru yapabilir. Yine bir diğer çözüm arayışında olan, saç ektirme  istemeyen ve buna rağmen alternatif çözümler  talep eden kişiler de protez saç kullanımı için başvuru yapabilir. Bekleme süresini uzatmadan, operasyona girmeden hayal edilen saça ulaşma durumu vardır. Bu ürünlerin fiyatlarına gelince de  piyasada bin lira  civarında olan ürünler olduğu gibi değişen bir aralıktan da bahsetme mümkündür. Ne kadar uzunlukta saç olacağı, ekleme olacak alanın büyüklüğü gibi etkenler önemlidir.

Protez saçın seçimine gelince  gelişigüzel bir işlem yapılmaması gerektiğini eklemek gerekir. Öncelikle doğru bir klinik bulmak önem kazanır. İkinci önemli konu da ten rengine uyan bir saç seçimi olmasıdır. Eğer ten rengi ile uyumsuz bir görüntü olursa doğallık kaybolabilir. Bu da görüntüde sorun anlamına gelebilir.  Protez saçı kullanacak kişi yüz hatlarına uyan bir şekilde seçim yapmalı ayrıca işlem sonunda saçın takma olduğunun belli olmamasını sağlamalıdır.

<h4> Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır </h4>

Protez saçı uzun vadede kullanan kişiler için rutin bakım kritik bir konudur. Bu tür saçların yapıştırma sistem olduğunu bilerek bakımı atlamamak gerekir. Protez saç bakımı yaparken 3 ile 6 haftada bir bu aşamaya gelinmelidir. Ancak süreç farklılık gösterebilmektedir. İşlemler yapılırken hijyenik bir ortam olması kritik önem taşır. Kafanızın temizlenmesi sırasında eldiven olmalı, saç derinize en ufak bir mikrop vs. bulaştırılmamalıdır.   Bu bakım süreci için gereken bazı malzemeler vardır ve bunların temini de birçok yerden yapılabilir. Bunun dışında protez saç bakımı için önemli bazı detaylar şöyle sıralanabilir:

  • Uygulama yapılırken saç bantlarının ucuzunu kullanmayan firma bulmanız ve bakım sonrasında da aynı şekilde kaliteli ürünlere yönelmeniz gerekir. Ucuz bantların ciltte tahrişe neden olma halli vardır.
  • Bakımda kullanılan havlu gibi ürünlerin hepsi sadece bir müşteri için olmalı ve sağlığı tehdit etmememlidir.
  • Bakım yaptırırken sadece bakım merkezine gitmek zorunda değilsiniz. Uygulamayı önceden öğrendiğinizi ve kendiniz yapabileceğinizi düşünüyorsanız evde de gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kullanılan protez saça günlük kullanım sırasında normal saça uygulanan kozmetikler sürülebilir. Ancak normal saça zararı olan kimyasallar varsa bu durum protez saça zarar veren ürünler kategorisine girer. Örneğin jöle,kötü kalitede şampuanlar vs. olabilir.
  • Bakımın solüsyon gücünü kaybetmesi nedeni ile gerektiğini unutmamak gerekir. bu durum doğal bir sonuçtur.
  • Gerçek saçlarda olduğu gibi protez saçlarda da zaman içinde yıpranma olabilir. Kırılması ve estetik açıdan kötü görüntü olabilir. Ayrıca cilt üzerinde tahriş kaşıntı nedeni de olabilmektedir. Bunun için saçlarınızın ve derinizin yapısına uyan ürünleri kullanmalısınız.

 

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz