02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Protez Saç Bakımı Malzemeleri

Protez Saç Bakımı Malzemeleri

<h4>Protez Saç Bakımı Malzemeleri</h4>

Saç protez uygulaması tıbbi bir müdahale gerekmeye gerek kalmadan özel yapıştırıcı bir solüsyon sayesinde insanları saçsız alanına uygulanmaktadır. Uygulama genel olarak kozmetik ve geri dönüşü mümkün yöntemlerle yapılır. Günümüzde pek çok kişi protez saç bakımı malzemelerini merak etmektedir.

<h4>Şampuan</h4>

Saçın temizlenmesi ve sahip olduğu canlılığının geri kazanılması için son derece gereklidir. İçinde gerekli yer alan proteinlerin olması ve saçlı bölgeyi de normal haline getirmesi gereken ilk ürün olark yer almaktadır. İki günde bir kullanılması gerekmektedir.

<h4>Krem</h4>

Saçın ve saçlı alanın en iyi şekilde beslenmesini ve saçın tam olarak yumuşamasını sağlayan ve saçın iç nem dengesini yerine getiren ürün olarak yer almaktadır. Özellikle uzun protez saçlarda şampuan sonrası uygulanmalı ve 3-5 dakika bekletilmesi gerekmektedir. Her gün kullanılmasına gerek yoktur.

<h4>Kalıcı Krem</h4>

Şampuan ve krem sonrası saç tamamen durulandıktan sonra uygulanacak olan krem saçta bırakılır. Saçın gün içerisinde tam olarak canlı kalmasını ve beslenmesine yardımcı olan ürün nemin uzun süre daha kalıcı olmasına yardımcı olmaktadır.

En az protez saçın yapım koşulları kadar önemli olan bakım uygulamaları, saçın kaliteli görünmesini sağlamaktadır. Konforlu bir kullanım konusunda ev içeresinde bakım süreci hakkında gerekli bilgiyi edinmek gerekmektedir. Yaş ve cinsiyet sınırlaması yer almadan her insana kolayca uygulanabilen protez saç, sosyal yaşam içerisinde özgüven sağlarken günlük aktivitelerde herhangi bir kısıtlamanın yaşanmasına neden olmamaktadır.

<h4>Düzenli Bakım</h4>

İyi bir şekilde tasarlanacak olan protez saçlar, dışarıdan bakıldığı durumlarda kesinlikle anlaşılmamaktadır. Yüze uygun bir kesim ve ten renkleri ile son derece uyumlu bir ton, doğru kullanım ve düzenli bakım işlemlerine sadık kalındığı zaman arzu edilen en iyi sonucun elde edilmesini sağlamaktadır. İlk uygulamanın hemen sonrasında 7 gün içerisinde kullanıcının duruma ne şekilde ayak uydurup uyduramadığı uzmanlar tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir.

Günlük hayatlarına arzu edildiği gibi devam edilecek olan protez saç sahipleri havuza ya da denize girebilir, her türlü spor faaliyetine katılmaktadır. Bununla beraber saçına fön çektirebilir, sauna ya da solaryuma girebilmektedir. Canlı saçın bakımı ne şekilde yapılıyorsa protez saçın da aynı şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Hijyenik bir kullanım son derece önemlidir Saçların ev içerisinde uygun şampuanlar eşliğinde 2-3 günde bir yıkanması gereklidir.

<h4>Kullanımı Kolay mıdır?</h4>

Günlük hayatın saçlar üzerinde yaratmaya devam ettiği olumsuz etkilerden korunmak için cilt, kafa derisi ve saçların her zaman temiz tutulması gerekmektedir. Kişisel temizliğe özen gösterilerek protez saçların güçsüz hale gelmesi önlenebilmektedir. Protezin başa sabitlenmesini sağlayan medikal jelin önerilen sürede değiştirilmesi de uzun süreli bir kullanım konusunda önemlidir.

Evde protez saç bakımı için kullanılacak olan ürün seçimleri konusunda kişinin kendi saçlarında kullandığı ürünler tercih edilmektedir. Kalite standartlarına uygun şekilde üretilecek olan kozmetik ürünler kullanıldığı zaman protez saçların görüntüsünde sorun görülmemektedir. Buna karşılık protez saçlar için özel olarak üretilecek ve PH değerleri ihtiyaca özel olarak düzenlenen şampuan, saç kremi ve bakım ürünleri kullanarak en iyi şekilde koruma sağlayabilirsiniz. Antibakteriyel ve kepek karşıtı olarak yer alan ürünler protez saçlar için en uygun seçenek olarak bilinmektedir.

Protez saçın rutin bakımları esnasında kullanılacak olan sabitleyicilerin ve tıbbi solüsyonların yenilenmesi gerekmektedir. Hava ve su geçirgen özellikleri bulunan ürünler zaman içerisinde ilk günkü kullanım olanaklarını kaybetmektedir. Saçın takılacağı profesyonel merkezde düzenli şekilde yaptırılabilecek olan bu değişiklik kısa bir eğitimin sonrasında kullanıcı tarafından evde de yapabilmektedir. Saç protezinde kullanılan yardımcı malzemelerin 3-6 haftada bir yenilenmesi gerekir.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz