02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Protez Saç Bakımı Zor Mudur

Protez Saç Bakımı Zor Mudur

<h4>Protez Saç Bakımı Zor Mudur?</h4>

Saçta kelleşme erkek ve kadınlarda değişik nedenlerle görülebilir. yeniden saçlı görüntü oluşması için protez saçlar sıkça başvuru yapılan bir alandır.

<h4>Kimler Protez Saç Kullanır</h4>

Erkeklerde genetik nedenlerle 40lı yaşlarda kelleşme olanlar, kemoterapi gibi tedavi gören kişiler ve bir süreliğine saçı olmayacak kişiler, saçının şeklini değiştirmek isteyenler saç protezi  kullanabilir.

<h4>Saç Kıran Hastalığı Ve Protez Saç</h4>

Saç kıran hastalığı belli bölgelerde kelleşme gibi görülen bir sorundur. Bu hastalık eğer çok belirginse ve saçta büyük oranda kelleşme varsa protezden faydalanabilirsiniz.

<h4>Protez Saç Bakımı Zor Mu?</h4>

Birçok kişi saç protezi kullanımı zor mu sorusu ile işlem yaptırmaya karar verebiliyor. Ancak sanıldığı kadar zor bir durum söz konusu değil. Sadece doğru işlemleri bilmek gerekiyor ve rutin şekilde bunu yapmaya da özellikle dikkat etmek gerekiyor. Daha net bir ifadeyle kendinizi rutin bakıma alıştırarak bu ürünü kullanabilir ve hayatınıza devam edebilirsiniz.

<h4>Günlük Bakım İşlemleri</h4>

Protez saçların bakımı için değerlendirmelere devam edilirse  günlük ve birkaç haftada bir yapılan bakım gibi sınıflandırılabilir. Günlük bakımda temel bakım gibi düşünmek mümkündür.  Protez saçlar, doğal saçlarınızla beraber rutin taranmalı ancak sert hareketler yapılmamalıdır.ayrıca 4 haftadan daha fazla süredir genel bakım yoksa her an protezinizin düşeceğini bilmeniz gerekir.

<h4>Yapıştırıcı Değişimleri</h4>

En geç 4 haftada bir yapılması gereken saç protezi bakımı için diğer bölüm yapıştırıcı yenileme işlemleridir. Hem saç temizlenir hem de yapışkanlar yenilenecektir. Bu işlemle beraber ürünün kullanım süresini de uzatmış olursunuz.  Bakımın önemi kesinlikle atlanmamalıdır.

<h4>Protez Saç Bakımı Kim Tarafından Yapılmalı</h4>

Protez saç bakımı kişinin kendi seçimine ve bilgisine göre değişebilir.  Eğer bilgi sahibi değilseniz bunu merkezine giderek yaptırabilirsiniz. Diğer yandan kendiniz evde yapmak isterseniz de gereken malzemeleri temin etmenizden sonra uygulama sıralamasını da öğrenerek sonuç alabilirsiniz. örneğin boyama gibi kapsamlı ve ayrıntılı işlemler varsa  bu durumda merkeze gitmek daha mantıklı olacaktır. Kesim, yeniden tasarım gibi detaylar burada şekillenebilir. Kendi istediğiniz saç modeline göre taleplerinizi iletip sonuç alabilirsiniz.

<h4>Saç Protezi Bakımı Aşamaları</h4>

Saç protezi bakım aşamaları  fikir vermesi için şöyle  gerçekleşmektedir:

  • Deriye yapışık haldeki saç çıkarıcı sprey kullanımı ile deriden ayrılır.
  • Çıkarılan saçlı bölümün yapışkanları sökülür. Bu kısım şampuanla iyice yıkanır ve iyice durulanır. Yıkama işlemini yaparken proteze özel şampuan  kullanılması artı sağlayacaktır. Ancak suyun sıkılması için protezi sıkmamak ve eğip bükmemek gerekmektedir. Havlu kullanmak bu aşamada önemli bir detaydır. Uzaktan soğuk fn uygulanabilir ama sıcak fön olmaması gerekir. mümkünse doğal yolla beklemek en iyi sonuç verecektir.
  • Yıkama bitmesinden sonra önceden yapıştırılan alan traşlanarak kelliğin tam oluşması ve yeniden yüzeydeki yapıştırıcının sıfırlanması hedeflenir.
  • Kendi saçınıza da şampuanla temizik yapılması gerekir. Tam eşitlik için bu önemlidir.
  • Yapıştırıcı bant saç protezine yapıştırılır ve ön saç bölümü hizalanarak işlem yapılır.
  • Bu yapıştırma işlemi bitince saçta şekil verilmesi gereken alanlar belirlenmiş olur.

<h4>Protez Ekilen Bir Şey Midir</h4>

Saç protezleri bazı zamanlar ekim ile karıştırılabilmektedir. Ancak ikisi birbirinden tamamen farklı uygulamalardır. Saç ekiminde operasyonla saç kökleri gerçek deriden alınır ve kafatasındaki başka bir bölüme nakledilir. Yeni saçlar doğal ve kalıcıdır. Ancak bir yıl civarında bir sürede çıkar.  Protez saçta ise ameliyat yoktur, saç doğal değil doğal görünümlü yapay saçtır. Ayrıca kafatasındaki açık bölüme yapışkanlarla yerleştirilir. Buradaki saçların ekilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

 

 

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz