02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Protez Saç Bakımında Püf Noktalar

Protez Saç Bakımında Püf Noktalar

<h4> Protez Saç Bakımında Püf Noktalar </h4>

Sağlık alanında baş döndürücü bir hızla gelişen teknolojiler her gün gelişen yöntemleri ile özellikle insan estetiğine büyük kazanımlar sunmaktadır.

Gerek erkeklerde gerekse kadınlarda belirli yaşlarda saçların yaşlanması sonucu oluşan saç kılı dökülmeleri kişileri etkilemekte hatta bunalıma itmektedir. Günümüzde saç dökülmesi ile oluşan sorunlara çeşitli çözümler geliştirilmektedir. Bu çözümlerin belki de en kolayı protez saç uygulama tekniğidir. Ameliyat, ilaç olmadan ve ağrısız sızısız bir şekilde uygulanan medikal bir saç tekniği olan protez saç teknikleri son yıllarda büyük gelişme kaydetmiştir.

Protez saçlar hakkında bilinmesi gereken hususlara genel olarak baktığımızda yöntemin ne kadar kolay uygulanabilir olduğu görülecektir. Saç dökülme sorunu yaşayan kişiden öncelikli olarak uzman elemanlar tarafından saç örneği alınır, saç tasarımı yapılır. Bu işlemler yapılırken kişinin yaşı ve alın yapısı gibi detaylara titizlikle bakılır.

 

<h4> Saç Protezi Aşamaları </h4>

  • Genel olarak üç aşamada tamamlanan protez saç uygulama işleminin birinci aşamasında yapılan ölçülendirme işleminin hatasız yapılması gerekir.
  • Bu diğer aşamalar için çok  Ölçülendirme işlemi saç kaybı yaşanan bölgenin biometrik saç tasarımıdır.
  • İkinci aşama yerleştirme işlemidir. Protez saç bu aşamada özel medikal ürünlerle tasarımı alınmış bölgeye uygulanır.
  • Son aşamada ise yüz yapısına uygun saç kesiminin yapılması işlemidir. Tüm bu evrelerin sonunda kişi eski görünümünü kazanmaya başlamıştır. Kısa bir süre içerisinde kesim ve şekillendirme işlemleri yapılan protez saçlar doğal bir şekle bürünür.

 

<h4> Protez Saç Nasıl Kullanılır? </h4>

Protez saç uygulanan kişi saçlarını istediği gibi biçimlendirebilir. Protez saçları ile her türlü aktivitenin yanı sıra denize bile girebilir. Sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak şüphesiz kadın erkek her bireyin arzusudur.

Özellikle çeşitli rahatsızlıklar sonucu da kaybedilebilen saçlar sonunda kişinin özgüven kaybını gideren protez saçlar her tür saçsızlık için çok kolay bir şekilde uygulanır. Burada saç sorunu yaşayan kişilerin en çok merak ettikleri hususun başında sağlık açısından risk taşıyıp taşımadığı konusu gelmektedir. Saçsızlık problemine karşı uygulanan birçok yöntemin aksine saç protezi doğal olmayan hiçbir ürün kullanılmadığından dolayı kişiye sağlık açısından kesinlikle bir risk yüklemez. Sağlık açısından bir risk taşımamasının yanı sıra bazı konularda protez saçın sağlık açısından faydalı olduğu klinik deneylerle ortaya çıkmıştır.

Bu konuya anlaşılabilir bir örnek vermek gerekirse; saçlarını kaybetmiş aynı zamanda sinüzit rahatsızlığı olan bir kişinin kış aylarında protez saçları sayesinde çok daha az ağrı çektiği saptanmıştır. Daha açık bir ifade ile protez saç kişinin kafasını yazın sıcaktan kışın ise soğuktan korumaktadır. Bunun yanı sıra protez saç kişinin psikolojisine son derece olumlu bir katkı sunar. Kişi protez saçları sayesinde kendini daha genç ve diri hissederek kendi ile barışık yaşamasına etki yapar.

 

<h4> Kemoterapi Sonrası Protez Kullanımı </h4>

Özellikle kemoterapi tedavisi gören kişilerin protez saç yaptırabilmeleri mümkün müdür sorusuna kesinlikle evet yanıtı verilebilir. Kemoterapide saç dökülmesi tamamen kullanılan ilaçlar nedeni iledir. Bu süreçte hastalar genellikle peruk kullanmayı tercih etmektedir. Perukların alt yapısında bulunan fileler ve sentetik maddeler hastayı rahatsız eder ve üstelik peruk taşıma riskini beraberinde getirir. Son zamanlarda bu tür hastalara uygulanan protez saçlar hastaya son derece olumlu etkiler yapmaktadır. Uzman kişiler tarafından yapılan protez saç uygulamaları sonunda kazanılan saçlar asla gerçeğinden ayırt edilemez. Bu nedenle protez saç işlemi kesinlikle uzman kişiler eliyle yaptırılmalıdır.

Sonuç olarak kadın erkek hatta hasta demeden son derece kolay uygulamalar ile yapılan protez saç diğer yöntemlerle yapılan saç uygulamalarına nazaran kolaylığı ve maliyeti ile her gün daha çok tercih edilen saçsızlığa kesin çözüm yöntemdir.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz