02122962626
  Randevu

Protez Saç Hakkında Merak Edilenler Nelerdir?

Protez Saç Hakkında Merak Edilenler Nelerdir?

Parlak ve doğal saçlara sahip olmak herkesin isteği olduğu kadar bazen yaşanılan sağlık sorunları, genetik durum ya da stresle beraber bölge bölge saç kaybı yaşanabilmektedir. Bu alanda devreye giren protez saç ile eski görünüme kavuşmak mümkün hale gelmektedir.

Protez Saç Hakkında Merak Edilenler Nelerdir?

Protez Saç Nedir?

Protez saç, saçtan alınan örnekler doğrultusunda saçınıza en yakın ve gerçek saç ile yapılmış doğal görünümlü saç ekim işlemidir. Protez saç yapımındaki ilk ve en önemli aşama saçınıza başlanmadan önce alınacak doğru ölçüdür. Ölçülendirme sırasında dikkatli ve özenli çalışma yapılması gerekmektedir. Dökülmüş ya da seyrekleşmiş bölgenin ölçümlendirme işlemi doğru yapıldıktan sonra saç kalıbı oluşturulmaktadır. Kişiden alınan saç örneği ile saçın rengi, kalınlık ya da inceliği, saçın yapısı anlaşılarak birebir olmasa da en yakın saç oluşturularak ve müşteriye sunulmaktadır. Doğal görünümün oluşmasının sebebi doğru saç ve yapıya uygun bir işlem yapılmasıdır. Birçok ünlü ismin de başvurduğu bu işlem sayesinde seyrek saç tipine sahip olan kişiler için başarılı bir işlem olmaktadır.

Protez Saç İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Protez saç işleminde başarısızlık ile sonuçlanmaması için dikkat edilmesi gereken noktalar mevcuttur.

  • Uzman ve işini başarı ile yapan bir ekip ile çalışmak memnun kalmanızı sağlayacaktır.
  • Protez saç yapıştırıcının sertifikalı olmasına dikkat etmek
  • Kullanılan malzemenin cilde zarar vermeyecek kalitede olması
  • Kullanılacak saçın deriye, saç rengine ve saçın görünümüne uygun olması protez saç uygulamasında dikkat edilmesi gereken noktalardan bazılarıdır.

Doğal görünüme sahip olacağınız protez saç ile uzun ömürlü kullanım sağlanmaktadır. Derinin nefes almasını sağlayarak terletmeyen yapısı ile deriye hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Protez saç kullanımı kolay ve zahmetsizdir. Kökler deri altında olmadığı için saç uzaması görülmemektedir.

 

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz