02122962626
  Randevu

Protez Saç Hakkında Neler Bilmeliyiz?

Protez Saç Hakkında Neler Bilmeliyiz?

Protez saç kişinin saçsız bölgesine saç yapısına uygun %100 insan saçı yerleştirilmesidir. Saç protezi geri dönüşü olan bir yöntemdir. Tıbbi müdahale istemeyenler için oldukça avantajlı bir yöntemdir. Saç protezinde saç yapısına ve saç şekline uygun protez saç seçilmesi önemlidir. Saç protezi uygulamasının en önemli yani doğru ölçü alınmasıdır. Bu aşamada sıfır hatayla hareket etmek gerekir. Saç protezinin yapıştırılmasında da insan sağlığına zararlı olmayan ürünler kullanılmalıdır. Saç protezinin profesyonel uygulanmasıyla doğal saç görünümü elde edilebilmektedir.

Üstün nitelikte protez saçların doğal insan saçından ayırt edilmesi mümkün olmamaktadır. Saç protezi uygulanırken kişiye özel kalıp alınması gerekir. Seri üretim saç protezi kalıpları başarılı sonuçlar vermez. Bu nedenle saç protezi yaptırırken bu alanda uzman kişilerden yardım almak gerekir. Saç protezi yaptıracak kişinin saç yapısına ve baş bölgesinin şekline göre saç protezi seçilmelidir. Saç protezinde medikal bantlar ve özel yapıştırıcılar kullanılır. Saç protezi kullanırken normal hayatınızda yaptığınız gibi saçlarınızı yıkayabilir, denize girebilir, saçlarınızı şekillendirebilirsiniz.

Protez Saç Hakkında Neler Bilmeliyiz?

Protez Saçın Ömrünü Ne Belirler?

Protez saç ömrünü belirleyen bazı faktörler vardır. Protez saç ömrünü alt yapı modeli, protez saçın işlenme şekli, işçilik kalitesi gibi etkenler belirlemektedir. Bununla birlikte protez saç bakımı da kullanım süresini etkilemektedir. Doğru kozmetik ürünlerle doğru şekilde yapılan saç bakımı protez saç ömrünü uzatır. Hatalı kozmetik kullanımı protez saça zarar verebilir. Bu nedenle protez saç bakımı uygun kozmetik ürünlerle yapılmalıdır. Protez saç bakım ürünleri daha farklıdır. Protez saç kullanırken protez saç bakım ürünleriyle bakım yapmak gerekir. Protez saçı çok uzun süre kullanmak mümkündür, Saçın kalitesi de ömrünü etkiler. Protez saç kullanırken bakımına dikkat ederek kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz