02122962626
info@neohair.com.tr
Hemen Ara Whatsapp   Randevu

Protez Saç İçin Neden Bakım Yapılmalı?

Protez Saç İçin Neden Bakım Yapılmalı?

<h4>Protez Saç İçin Neden Bakım Yapılmalı?</h4>

Protez saç son günlerin en çok rağbet gören işlemlerinden biri olmaktadır. Bu sebep ile de fazlaca merak edilen sorular bulunmaktadır.

<h4>Peki, Protez Saça Neden Bakım Gereklidir?</h4>

Protez saç hakkında bilmeniz gereken en önemli şey saçların bakım gerektirmesi olmaktadır. 3 ila 6 hafta içerisinde mutlaka bakıma ihtiyacı bulunmaktadır. Ama unutulmaması gereken bir şey vardır ki bu kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bazı kişiler de daha çabuk bakım zamanı gelebilmekte bazılarında ise daha geç gelebilmektedir bakım zamanı. Bu bakımlar aynı zamanda hijyenik ortamlarda ve hijyenik yollar ile yapılması gerekmektedir. Saç yıkama işlemi yapılırken mutlaka ellere eldiven takılmalıdır. Hijyen açısından bu oldukça önemli bir kural olmaktadır. Çünkü hassaslaşan cildinize, derinize mikroplar çok kolay dağılabilir. Bu sebeple dediğimiz gibi eldiven çok önemli bir noktadır. Kullanılan havlular kişiye özel olarak kullanılması gerekmektedir. Çünkü ağır bir işlem ve mikroplara yaklaşmanın en kısa yoludur. Bu nedenle hem sürekli bakımı yapılması gerekmektedir. Hem de hijyenin en üst seviyede olduğu yerlerde yapılması en uygunu olacaktır.

<h4>Saç Protezi Uygulama Aşamaları Nasıl Olmalıdır?</h4>

Saç protezinden memnun kalabilmek adına bu uygulamayı kesinlikle alanında uzmanlaşmış ve oldukça deneyimli kişiler tarafından yapılmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Bu nedenle en iyi araştırmalar sonucunda yaptırmanız sizlerin faydasına olacaktır. Protez saçın yerleştirme aşamasında ilk olarak ölçülendirme yer almaktadır. Ölçülendirme işlemi kesinlikle sıfır hata olmaksızın yapılması gerekmektedir. Çünkü sonraki yapılacak olan aşamalar için oldukça fazla önem taşımaktadır. Bu aşamada saçın rengi, inceliği ve kalınlığı belirlenmektedir. Yerleştirme aşaması ikinci aşama olmaktadır. Ölçülendirme başarı yerleştirme konusunda da oldukça fazla fayda sağlayacaktır. Bu sebeple dediğimiz gibi ölçülendirme aşaması oldukça önemli olmaktadır. Yerleştirme dediğimiz şey saçın bir jel yardımı ile sabitlenmesi gerekmektedir. Tasarım aşaması üçüncü aşama olmaktadır. Tasarım aşaması ise bireylerin isteklerine göre ya da yüz şekillerine göre saçların tasarımlanması demektir. Nasıl bir şekil isteniyorsa o şekil elde edilmeye çalışılmaktadır.

<h4>Protez Saç Nedir, Nasıl Yapılır?</h4>

Her şeyden önce protez saçın ne olduğunu bilmekte büyük fayda vardır. Protez saç uzmanlar tarafından ölçülendirme yapılan yüzde yüz insan saçı dokusundan gelişmiş teknik yöntemler ile üretilmekte olan saç protezinin özel yapıştırıcılar ile saçsız ya da seyrek olan saç bölgelerine yerleştirilip şekillendirilmesi yöntemine denmektedir. Tıbbi operasyon gereği duyulmayan ve memnun kalınmadığı takdirde geri dönüşü mümkün olan bir yöntem olmaktadır. Hijyenik, kullanım açısından sorunsuz, dayanıklılık açısından sağlam ve estetik bir görüntü oluşmasını sağlayan bir yöntem olmaktadır. Protez saç sayesinde artık daha gür ve sağlıklı saçlara kavuşabilmeniz mümkün olmaktadır. Bununla beraber kel olmak ile mücadele ediyorsanız yeni saç ekim yöntemi ile artık sizler de gür ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Protez saç, dökülmenin ya da saç kaybının nedeni ne olursa olsun hiç fark etmeden kadın, erkek, genç, yaşlı herkese uygulanabilme olanağı bulunmaktadır.

Kemoterapi ve radyoterapi muayeneleri sonucunda saçlarını kaybeden bireylerin de bu uygulamadan faydalanması olası bir durum olmaktadır. Protez saç çok küçük yaşlardaki bireylere ve egzama sahibi olan kişilere yapılmaması özellikle tavsiye edilmektedir. Ki böyle talepler de bulunan bireylere uzman kişiler tarafından net çizgi çekilerek uygulamayı yapmamaya yoluna gidilmektedir. Saç protezi tıpkı bir diş teli ya da tıpkı bir göz lensi gibi olmaktadır. Bu neden ile de mutlaka ciddi şekilde bakımının yapılması gerekmektedir. Bu sorumluluğu alamayacak kişilere kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Çünkü gerçekten bakımı konusunda ciddi derece de hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz