02122962626
  Randevu

Protez Saç Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli

Protez Saç Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli

Protez saç, kişiye acı vermeden hiçbir operasyona gerek duyulmadan takılması açısından, tercih edilir. Bu özelliği ile saç ekim yöntemlerinde, farklı bir uygulamadır. İstenilen sonuçların alınması açısından da yüksek oranda, kullanıcı memnuniyeti içerir.

 

Protez Saç Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli

Protez Saç Kullanan Kişilerin Önem Vermesi Gereken Konular

  • Protez saç kullanan kişilerin, belli hususlara dikkat etmesi önerilir. Saç protezinin belli bir süresi vardır. Bu süreyi uzatmak, kişinin kullanımına bağlı olarak aratacaktır. Ana hatları ile sıralayacak olursak:
  • Saç protezi için tarak seçimi önem taşır. Sık dişli taraklar, saçı çekerek, zedeleyip, dökülmesine yol açacaktır.
  • Saça yapılacak çok sıcak uygulamalardan uzak durmak gerekir. Saç şekillendirici aletlerin çok sıcak olmamasına dikkat edilmelidir. Saç protezi, saç derisine son derece kuvvetli, vücuda uyumlu, özel yapıştırıcılarla tutturulmuştur. Bundan, saç protezinin hiçbir zaman çıkmayacak anlamı, çıkarılmamalıdır. Çok aşırı sıcak uygulamalar, yapışkanlı bantların yumuşamasına, neden olabilir. Bu da saç protezler için yapılacak olan saç bakımını, öne çekecektir. Aynı şekilde, banyoda da saçlar için önerilen, ılık su uygulamasıdır.
  • Saçların tarama işlemi de önemli konular arasındadır. Saç derisini elle tutup, hafif bir şekilde ve tutam tutam taramak önem taşır. Saç kökünden en uca doğru, hafif hareketlerle taranmalıdır. Sert uygulamalar, saçların kopması ve dökülmesine neden olabilir.
  • Saç boyatma işlemi de bir başka dikkat gerektiren hususlar arasındadır. Saçları boyatmak için, saç protez boyası yapan kişilerden, hizmet alınması gerekir. Saçın yapısı gereği, sürülecek sıradan boyadaki herhangi bir kimyasal, protez saçı bozabilecektir.

Protez Saç Kullanmanın Kolaylıkları

Belli konulara dikkat edildikten sonra, protez saç kullanmak oldukça kolaydır. Saç protezinden önceki zamanlardaki gibi, banyo yapılabilir, denize veya havuza girilip, saç taranabilir. Önemli olan husus, yavaş hareketlerle tarayıp, çok sıcak uygulamalardan uzak durmaktır.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz