02122962626
  Randevu

Protez Saç Mı, Saç Ekim Mi Avantajlıdır?

Protez Saç Mı, Saç Ekim Mi Avantajlıdır?

Saçları ile sorun yaşayan insanların en çok arada kaldıkları konulardan biri de saçları için protez mi yoksa ekim yöntemini mi tercih edecekleridir. Her iki yöntemin de kendine göre farklı avantajları bulunuyor. Her ne kadar saç ekimi sayesinde kendinize ait bir saç görüntüsü ortaya çıkacaksa da saç ekim yöntemi herkes için uygulanabilen bir yöntem değildir. Saç ekim yöntemini tercih etmek isteyen insanların mutlaka sağlık açısından bu işleme uygun olması gerekiyor. Ancak protez saç uygulamasında böyle bir sorun bulunmuyor.

 

Protez Saç Mı, Saç Ekim Mi Avantajlıdır?

Protez Saç Ve Saç Ekimi Arasındaki Farklar

Protez saç ve saç ekimi her ne kadar saç sorunlarının çözümleri arasında bulunsa da ikisi arasında yöntem ve uygulama farklılıkları bulunuyor. Protez saç başkasının saçından yapılırken saç ekiminde sizin kendi saçınızdan yararlanılarak işlem yapılıyor. Protez saç uygulaması saç ekimine göre daha kısa sürede yapılabilir ve kişileri çok fazla uğraştırmaz. Saç ekimi yöntemi tıbbi bir yöntem olduğu gibi protez saçlarda tıbbi müdahale bulunmuyor. Bu da protez saç yapımında kişinin uzun süre beklemesi ya da çeşitli testlerden geçmesini gerektirmiyor.

 

Protez Saçı Neden Tercih Etmelisiniz?

Her ne kadar saç ekiminde sizlere gerçek saç uygulaması yapılıyor olsa da uygulamadan sonra sizin kendi eski saçlarınız yine dökülmeye devam edecektir. Ancak protez saçlarda istenilen saç yoğunluğu daha kolay şekilde sağlanabiliyor ve yapılan saç protezini daha uzun süre kullanma imkanı elde ediyorsunuz. Saç sorunlarını çözme açısından önemli bir işlem olan protez saçlar insanların yeni bir imaj edinmesinde çok iyi bir uygulamadır. Kişinin kendi doğal saç şekline benzemesi açısından da son derece önemli tercih edilme nedenleri bulunuyor.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz