02122962626
  Randevu

Protez Saç Mı Saç Ekimi Mi Daha Avantajlı?

Protez Saç Mı Saç Ekimi Mi Daha Avantajlı?

Saç ekimi cerrahi bir operasyon olup saç ektirecek kişinin saç ekilecek bölgedeki durumuna bağlı olarak işlemde değişiklikler olur. Saç ekiminin planlanması sırasında saç kökü sayısı belirlenir. Saç kökünde bulunan saç teli sayısı ve saç kökü saç yoğunluğunu belirleyecektir. Kökte bulunan saçların ikili-üçlü gibi farklı tel sayılarında olması saç yoğunluğunu etkiler.

Protez saç ise cerrahi operasyon gerektirmeyen kozmetik bir yöntemdir. Özel tekniklerle istenilen bölgeye istenilen modelde saçın yerleştirilmesidir. Protez saçta saç yoğunluğu ve saç şekli seçilebilir. Protez saç hazır saçtır. Gerçek insan saçı şeklinde farklı modellerde hazırlanmaktadır. Protez saç özel yapıştırıcılarla baş bölgesine yapıştırılır.

 

Protez Saç Mı Saç Ekimi Mi Daha Avantajlı?

Saç Ekimi Kişiye Göre Değişir

Saç ekimi operasyonunda saç kökünde minimum ya da maksimum bir sayı yoktur bu durum kişiye ve doktora bağlı olarak değişir. Saç kökünün alındığı bölge, saç kökü kalitesi, saç köklerinin ekleneceği bölgenin durumu saç kökü sayısını etkiler. Saç ekimi operasyonu cerrahi bir operasyondur ve her kişinin sağlık durumu ve saç ekim bölgesine göre farklı süre ve kök sayıları ile gerçekleşir. Saç ekimi operasyonunda saç yoğunluğunu etkileyen faktörler arasında; saç kökü sayısı, saç kökündeki kıl sayısı, kişinin saç ekim bölgesinin durumu, saç kökü alınacak bölgenin durumu, cerrahın etkisi gibi faktörler bulunur.

Protez Saç Uygulaması Kolaydır

Protez saç oldukça kolay ve rahat bir şekilde yerleştirilir. İstenilen modelde ve tasarımda tercih edilebilir. Protez saç uygulamasında gerçek insan saçı kullanılır ancak saç ekiminde olduğu gibi saçlar cerrahi operasyonla saç köklerine eklenmez. Saçlar baş bölgesine yapıştırılır. Uygulaması ve kullanması rahat bir yöntemdir. Ancak protez saçlar uzamaz. Seçilen modelde kullanılır. İstenilen şekilde tasarlanarak hemen kullanılmaya başlanabilir.

Protez Saç Oylama 5 / 5 Yıldız 5 Görüş. | Görüşleriniz